Liga rosyjska - 4. kolejka FNL: Spartak II - FK Olimpiyets 2-0 (1-0)

W meczu 4. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 24 lipca, zespół Spartaka II zwyciężył z FK Olimpiyets 2-0 (1-0). Mecz na Futbol'noe pole 4 Spartak w Moskwie obejrzało 375 widzów.

4. kolejka Rosja - FNL
2019-07-24 15:00 | Stadion: Futbol'noe pole 4 Spartak | Widzów: 375 | Arbiter: Y. Bobrovskiy
FK Spartak Moskva II
FK Nizhny Novgorod
2
0
N. Bakalyuk 32'
A. Rudenko 47'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna FK Olimpiyets wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 20. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka II w 32. minucie spotkania, gdy Nikita Bakalyuk strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spartaka II.

Drugą połowę jedenastka FK Olimpiyets rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksandra Sergeeva, Artura Anisimova, Pavela Golysheva weszli Nikolay Sysuev, Maksim Palienko, Pavel Ignatowicz.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Alexander Rudenko.

W 53. minucie kartką został ukarany Kentu Badu, zawodnik gospodarzy. W 58. minucie Alexander Stavpets zastąpił Ivana Temnikova. W 83. minucie kartkę dostał Nikita Bakalyuk z drużyny gospodarzy.

Chwilę później trener Spartaka II postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Alexandra Rudenkę wszedł Daniil Petrunin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na dwie minuty przed zakończeniem spotkania, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kirillowi Folmerowi i Ivanowi Temnikovowi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Portiniagin
7′ Timur Akmurzin
Artur Anisimov46′
53′ Kentu Malcolm Badu
Ivan Chudin
20′ 74′ Artem Voropaev
Pavel Golyshev46′
66′ Soltmurad Bakaev
Paweł Komołow74′
 32′ 83′ Nikita Bakalyuk
Aleksandr Sapeta17′
65′ Mikhail Ignatov
Aleksandr Sergeev46′
78′ Sylvanus Nimely
Aleksandr Stavpets8′ 58′
 47′ 86′ Aleksandr Rudenko
Igor Portiniagin
Andrea Romagnoli
Vitali Shilnikov
Daniil Yarusov
Nikolay Sysuev46′
86′ Daniil Petrunin
Yury Lebedev
65′ Maksim Danilin
Yuri Morozov
78′ 88′ Kirill Folmer
Ilya Zuev
66′ Dmitri Markitesov
Aykhan Guseynov
74′ Vladislav Vasiljev