Liga rosyjska - 4. kolejka FNL: FK Torpedo Moskva - FK Mordowia Sarańsk 2-2 (2-1)

24 lipca na Stadionie Torpedo im. Eduarda Strel'tsova w Moskwie odbyło się starcie 4. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Torpedo i Mordovii. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

4. kolejka Rosja - FNL
2019-07-24 18:00 | Stadion: Stadion Torpedo im. Eduarda Strel'tsova | Widzów: 2000 | Arbiter: A. Lyubimov
V. Adaev 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Mordovii wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Viktora Sergeeva z Mordovii, a w 14. minucie Sergeya Bozhina z drużyny przeciwnej.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Ivan Sergeev wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Torpedo , zdobywając bramkę w 20. minucie pojedynku.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół FK Torpedo, strzelając kolejnego gola. W 25. minucie Ivan Sergeev ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Danila Buranov.

W 41. minucie kartkę dostał Oleg Kalugin, piłkarz FK Torpedo. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Artur Galoyan z FK Torpedo. W 54. minucie Oleg Kalugin został zmieniony przez Andreia Lyakha.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Evgenego Yatchenkę z Mordovii, a w 74. minucie Andreia Lyakha z drużyny przeciwnej. Między 64. a 72. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Torpedo: Artur Galoyan, Konstantin Kertanov, na ich miejsce weszli: Evgeniy Tatarinov, Igor Lebedenko. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksandra Dzhumaeva, Viktora Sergeeva zajęli: Andrey Shustov, Anton Orlov.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 48 minut, jednak zespół Mordovii doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Vladislav Adaev. W 87. minucie Filipp Dvoretskov został zmieniony przez Ruslana Navletova, co miało wzmocnić drużynę Mordovii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ruslana Magala na Artema Samsonova.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Andrey Khripkov
14′ Sergey Bozhin
Igor Klimov
90′ Ruslan Magal
Aleksandr Tenyaev
Ilya Samoshnikov
Evgeni Yatchenko56′
Maksim Shorkin
Vladislav Adaev  81′
48′ 67′ Artur Galoyan
Danila Buranov  33′
41′ 54′ Oleg Kalugin
Filipp Dvoretskov87′
72′ Konstantin Kertanov
Aleksandr Dzhumaev64′
Aleksandr Riazancew
Konstantin Bazelyuk
 20′, 25′ Ivan Sergeev
Viktor Sergeev13′ 67′
Aleksey Kenyaykin
Denis Shebanov
Dmitri Tsitsilin
Andrey Shustov64′
90′ Artem Samsonov
Evgeni Strelov
Sergey Shustikov
Ruslan Navletov87′
Aleksandr Eliseev
Anton Orlov67′
54′ 74′ Andrey Lyakh
Denis Sobolev
Aleksandr Orekhov
Aleksandr Ermakov
Artem Selyukov

72′ Igor Lebedenko

67′ Evgeni Tatarinov

Przewaga jedenastki FK Torpedo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka Mordovii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.