Liga rosyjska - 4. kolejka FNL: FK Chimki - FK Yenisey Krasnoyarsk 4-0 (2-0)

24 lipca na Arena Khimki w Khimki odbyło się spotkanie 4. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Chimki i FK Yenisey. Starcie zakończyło się zwycięstwem Chimki 4-0. Na stadionie stawiło się 4 142 widzów.

A. Mendel 88'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów jedenastka FK Yenisey wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chimki w 19. minucie spotkania, gdy Aleksey Skvortsov strzelił pierwszego gola.

Jedenastka FK Yenisey ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Chimki, zdobywając kolejną bramkę. W 25. minucie wynik na 2-0 podwyższył Arshak Koryan.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Yenisey: Mikhailowi Komkovowi w 32. i Aleksandrowi Zotowowi w 43. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka FK Yenisey wyszła w zmienionym składzie, za Mikhaila Komkova wszedł Arsen Khubulov. W 54. minucie Dmitriy Kamenshchikov został zastąpiony przez Kamrana Alieva.

W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksandra Troshechkina z Chimki, a w 63. minucie Romana Bugaeva z drużyny przeciwnej. W 59. minucie Arshak Koryan został zmieniony przez Władimira Djadjuna, a za Aleksandra Troshechkina wszedł na boisko Andrey Mendel, co miało wzmocnić drużynę Chimki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandra Zotowa na Pavela Rozhkova.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aleksandr Filin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chimki, strzelając kolejnego gola w 64. minucie pojedynku. Między 66. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Chimki i jedną drużynie przeciwnej.

Między 68. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Chimki: Artem Polyarus, Aleksey Skvortsov, na ich miejsce weszli: Andrey Murnin, Bogdan Mishukov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Artura Sarkisova, Aleksandra Kharitonova zajęli: Rostislav Vorobyev, Aleksandr Lomakin.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Andrey Mendel.

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Aleksandrowi Lomakinowi, zawodnikowi FK Yenisey. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Roman Bugaev63′
 64′ Aleksandr Filin
Valeri Ganus
73′ Evgeni Gapon
Shamil Gasanov
Dmitri Tikhiy
Aleksandr Kharitonov77′
 25′ 59′ Arshak Koryan
Mikhail Komkov32′ 46′
Ravil Netfullin
Oleg Lanin66′
70′ Artem Polyarus
Konstantin Savichev
 19′ 79′ Aleksey Skvortsov
Aleksandr Zotow43′ 60′
56′ 62′ Aleksandr Troshechkin
Artem Delkin
54′ Dmitri Kamenshchikov
Rostislav Vorobjev68′
62′  88′ 72′ Andrey Mendel
Arsen Khubulov46′
79′ Bogdan Mishukov
Aleksandr Lomakin77′ 90′
70′ Andrey Murnin
Yaroslav Matvienko
Mikhail Petrusev
Nikita Razdorskikh
54′ Kamran Aliev
Pavel Rozhkov60′
59′ Władimir Djadjun
Pavel Dolgov
Idris Umaev

Zespół Chimki postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Piłkarze Chimki dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka Chimki w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna FK Yenisey w drugiej połowie dokonała czterech zmian.