Liga rosyjska - 4. kolejka FNL: FK Chayka Peschanokopskoye - SKA-Energia 0-2 (0-2)

24 lipca na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbył się pojedynek 4. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Chayka Peschanokopskoye i SKA-Energia. Starcie zakończyło się zwycięstwem SKA-Energia 2-0. Spotkanie obejrzało 3 104 widzów.

A. Kacajew 8',12'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKA-Energia w ósmej minucie spotkania, gdy Adłan Kacajew zdobył pierwszą bramkę.

W 12. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adłan Kacajew ze SKA-Energia. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Artemiy'emu Maleevowi z zespołu SKA-Energia. Była to 19. minuta meczu.

W 39. minucie Maksim Mashnev został zastąpiony przez Dmitriego Kartashova. W 41. minucie w jedenastce FK Chayka Peschanokopskoye doszło do zmiany. Andrey Pavlenko wszedł za Andreya Demchenkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Sergey Kramarenko z FK Chayka Peschanokopskoye. Niestety w 56. minucie meczu Dmitry Arapov bramkarz FK Chayka Peschanokopskoye z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Maksima Kiseleva - rezerwowego bramkarza zespołu.

Między 60. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom SKA-Energia i jedną drużynie przeciwnej. Między 65. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Chayka Peschanokopskoye: Sergey Kramarenko, Andrey Tekuchev, na ich miejsce weszli: Apti Akhjadov, Nikita Glushkov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Artemiy'ego Maleeva, Adłana Kacajewa zajęli: Ilya Kuzmichev, Aleksandr Maksimenko. Trzeba było trochę poczekać, aby trener SKA-Energia postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Iraklego Kvekveskiriego wszedł Grigory Trufanov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi SKA-Energia utrzymać prowadzenie.

Podbeltsev
56′ Dmitri Arapov
Igor Obukhov
Andrey Bychkov
Evgeni Shlyakov
41′ Andrey Demchenko
Adłan Kacajew  8′, 12′ (k.) 80′
49′ 65′ Sergey Kramarenko
Vladislav Kamilov62′
39′ Maksim Mashnev
Irakli Kvekveskiri82′ 86′
70′ Andrey Tekuchev
Artemi Maleev19′ 67′
Ilya Belous
Vladislav Nikiforov88′
Aleksandr Podbeltsev
Vladislav Bragin90′
56′ Maksim Kiselev
Vladislav Soromytko
Aleksei Grechkin
Magomed Elmurzaev88′
Nikita Chaly
Semen Matviychuk
70′ Nikita Glushkov
Grigori Trufanov86′
39′ Dmitri Kartashov
Ramazan Gadzhimuradov90′
Artem Korzhunov
Aleksandr Maksimenko80′
Igor Leontjev
Ilya Kuzmichev67′
41′ 60′ Andrey Pavlenko

65′ Apti Akhjadov

Aleksandr Khokhlachev

Przewaga jedenastki FK Chayka Peschanokopskoye w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom FK Chayka Peschanokopskoye, a piłkarzom SKA-Energia przyznał trzy.