Liga rosyjska - 38. kolejka FNL: FK Tambov - FK Zenit St. Petersburg II 2-1 (2-1)

25 maja na Stadionie Spartak odbył się mecz 38. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Tambovu i Zenitu II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tambovu 2-1. Na stadionie stawiło się 4 895 widzów.

38. kolejka Rosja - FNL
2019-05-25 14:00 | Stadion: Stadion Spartak | Widzów: 4895 | Arbiter: P. Kukuyan
D. Shamkin 37'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Tambovu wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Tambovu otworzyli wynik. W ósmej minucie Oleg Chernyshov dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 16. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom zespołu gości: Denisowi Terentyevowi i Ivanowi Maklakovowi.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Tambovu, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Vladimir Obukhov.

Piłkarze Zenitu II odpowiedzieli strzeleniem gola. W 37. minucie bramkę kontaktową zdobył Daniil Shamkin.

W 44. minucie kartkę dostał Nikita Goylo, zawodnik gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Drugą połowę jedenastka Tambovu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ilnura Alshina wszedł Vagiz Galiulin. W 54. minucie w drużynie Zenitu II doszło do zmiany. Ilya Kamyshev wszedł za Dmitriego Pletneva.

W 64. minucie za Olega Chernyshova wszedł Olabiran Muyiwa. Chwilę później trener Tambovu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Khasan Mamtov, a murawę opuścił Khyzyr Appaev. W 67. minucie arbiter przyznał kartkę Evgenyowi Shlyakovowi z Tambovu.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Zenitu II doszło do zmiany. Anton Sinyak wszedł za Denisa Terentyeva. Trener Zenitu II postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Sergeya Ivanova i na pole gry wprowadził napastnika Artema Yusupova, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie Andrey Murnin został zmieniony przez Sékou Doumbię, co miało wzmocnić zespół Tambovu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Danilę Buranov na Artema Vyatkina.

W 84. minucie kartką został ukarany Serguey Bugriev, piłkarz Zenitu II. Jedenastce Zenitu II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Tambovu.

Ilya Skrobotov
67′ Evgeni Shlyakov
Denis Terentjev16′ 68′
46′ Ilnur Alshin
Danila Buranov86′
 8′ 64′ Oleg Chernyshov
Sergey Ivanov70′
Valeriu Ciuperca
Dmitri Pletnev54′
77′ Andrey Murnin
Mikhail Markin
65′ Khyzyr Appaev
Daniil Shamkin  37′
 21′ Vladimir Obukhov
Artem Vyatkin86′
77′ Sékou Doumbia
Ilya Kamyshev54′
46′ Vagiz Galiulin
Aleksandr Elovskikh
64′ Olabiran Blessing Muyiwa
Artem Yusupov70′
65′ Khasan Mamtov

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.