Liga rosyjska - 38. kolejka FNL: FK Nizhny Novgorod - FK Mordowia Sarańsk 3-1 (2-0)

25 maja na Stadionie Nizhnym Novgorod w Niżnym Nowogrodzie odbyło się spotkanie 38. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Olimpiyets i Mordovii. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Olimpiyets 3-1. Na stadionie zasiadło 15 207 widzów.

38. kolejka Rosja - FNL
2019-05-25 14:00 | Stadion: Stadion Nizhny Novgorod | Widzów: 15207 | Arbiter: L. Verulidze
I. Kireev 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Olimpiyets w 12. minucie spotkania, gdy Pavel Golyshev zdobył pierwszą bramkę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maksim Palienko wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Olimpiyets, strzelając kolejnego gola w 42. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Drugą połowę jedenastka Mordovii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Evgenego Yatchenkę wszedł Pavel Derevyagin. Na drugą połowę zespół Mordovii wyszedł w zmienionym składzie, za Denisa Soboleva wszedł Ruslan Navletov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Olimpiyets w 55. minucie spotkania, gdy Aleksandr Salugin zdobył trzecią bramkę. Na murawie, jak to często zdarzało się FK Olimpiyets w tym sezonie, pojawił się Andrey Khripkov, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 56. minucie Viktora Sergeeva. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 62. minucie za Antona Orlova wszedł Aleksandr Ermakov. W 63. minucie w zespole FK Olimpiyets doszło do zmiany. Arkadiy Simanov wszedł za Yurego Morozova.

Zawodnicy Mordovii odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Igor Kireev.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Yury Lebedev
63′ Yuri Morozov
Evgeni Yatchenko46′
Daniil Fomin
Vladislav Adaev
 12′ Pavel Golyshev
Filipp Dvoretskov
81′ Aleksandr Nosov
Igor Kireev  66′
 42′ Maksim Palienko
Anton Orlov62′
Aleksandr Sapeta
Ilya Petrov
 55′ 72′ Aleksandr Salugin
Denis Poyarkov
56′ Viktor Sergeev
Denis Sobolev46′
Nikolay Sysuev
Yaroslav Maloletkov
56′ Andrey Khripkov
Denis Shebanov
Pavel Ignatowicz
Pavel Derevyagin46′
63′ Arkadiy Simanov
Evgeni Strelov
81′ Aleksey Skvortsov
Radik Yusupov
72′ Artem Delkin
Rustem Mukhametshin
Dmitri Vorobjev
Ruslan Navletov46′

Aleksandr Ermakov62′

Jedenastka FK Olimpiyets zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Sędzia nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Mordovii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.