Liga rosyjska - 38. kolejka FNL: FK Chimki - Łucz Energia Władywostok 2-1 (0-1)

W spotkaniu 38. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 25 maja, drużyna Chimki zwyciężyła z Łucz Władywostokiem 2-1 (0-1). Mecz na Arena Khimki w Khimki obejrzało 7 744 widzów.

A. Pavlenko 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Chimki wygrała aż siedem razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Vadim Manzon z drużyny Chimki. Była to 31. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Łucz Władywostoku w 45. minucie spotkania, gdy Andrey Pavlenko zdobył z karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Łucz Władywostoku.

Trener Chimki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Kamran Aliev, a murawę opuścił Vadim Manzon. W 55. minucie kartkę dostał Anton Krotov, zawodnik Łucz Władywostoku.

W 60. minucie David Dzakhov został zastąpiony przez Aleksandra Vasilyeva.

Jedenastka Chimki wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie Dmitry Barkov wyrównał wynik meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Chimki przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry wynik ustalił Mikhail Petrusev. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 69. minucie w jedenastce Chimki doszło do zmiany. Bogdan Mishukov wszedł za Dmitrego Barkova. A trener Łucz Władywostoku wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dmitriego Kalugina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy. Murawę musiał opuścić Aleksandr Vasilyev. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Chimki doszło do zmiany. Ravil Netfullin wszedł za Mikhaila Petruseva.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Anton Krotov55′
 62′ 87′ Mikhail Petrusev
Andrey Pavlenko  45′ (k.)
Aleksandr Riazancew
Sergey Ponomarenko
 60′ 69′ Dmitri Barkov
Ruslan Gordienko
31′ 54′ Vadim Manzon
Aleksandr Vasiljev60′ 82′
69′ Bogdan Mishukov

87′ Ravil Netfullin

54′ Kamran Aliev

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Chimki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Łucz Władywostoku w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.