Liga rosyjska - 38. kolejka FNL: FK Armavir - SKA-Energia Chabarowsk 2-0 (0-0)

25 maja na Stadionie Yunost' w Armawirze odbyło się starcie 38. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Torpedo i SKA-Energia. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Torpedo 2-0. Spotkanie obejrzało 3 430 widzów.

S. Miroshnichenko 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna SKA-Energia wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 29. minucie za Grigorego Trufanova wszedł Oleg Aleynik.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Sergeyowi Miroshnichence, zawodnikowi FK Torpedo. W 58. minucie w zespole SKA-Energia doszło do zmiany. Aleksandr Maksimenko wszedł za Konstantina Bazelyuka.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę FK Torpedo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie bramkę zdobył Oleg Polyakov.

Chwilę później trener SKA-Energia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Dmitry Kabutov, a murawę opuścił Pavel Karasev. A kibice FK Torpedo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vladimira Romanenkę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Eduard Lusikyan. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić drugiego gola. W tej samej minucie Semen Sinyavskiy został zmieniony przez Igora Paderina, a za Azamata Gurfova wszedł na boisko Denis Klopkov, co miało wzmocnić drużynę FK Torpedo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Iraklego Kvekveskiriego na Maksima Nenakhova.

W 82. minucie kartkę dostał Kirill Suslov z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Torpedo w 83. minucie spotkania, gdy Sergey Miroshnichenko zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce FK Torpedo doszło do zmiany. Maksim Lauk wszedł za Olega Polyakova.

W 87. minucie kartkę otrzymał Oleg Aleynik z SKA-Energia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Kirill Suslov82′
 83′ (k.) 53′ Sergey Miroshnichenko
Grigori Trufanov29′
Petr Ten
Vladimirs Kamess
Nikita Bezlikhotnov
Pavel Karasev63′
78′ Azamat Gurfov
Irakli Kvekveskiri72′
63′ Eduard Lusikyan
Artemi Maleev
 59′ 84′ Oleg Polyakov
Vladislav Nikiforov
Eduard Sukhanov
Konstantin Bazelyuk58′
63′ Semen Sinyavskii
Aleksandr Maksimenko58′
78′ Denis Klopkov
Evgeny Kabaev
84′ Maksim Lauk
Aleksandr Radchenko
63′ Igor Paderin

63′ Vladimir Romanenko

Sergey Verkashanskiy

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.