Liga rosyjska - 38. kolejka FNL: Bałtika Kaliningrad - FK Tyumen 1-1 (1-0)

W meczu 38. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 25 maja, zespół Bałtiki zremisował z Tyumen 1-1 (1-0). Mecz na Stadionie Kaliningrad w Kaliningradzie obejrzało 7 913 widzów.

38. kolejka Rosja - FNL
2019-05-25 14:00 | Stadion: Stadion Kaliningrad | Widzów: 7913 | Arbiter: N. Voloshin
Bałtika Kaliningrad
FK Tyumen
1
1
A. Saplinov 20'
V. Milosavljev 53'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bałtiki w 20. minucie spotkania, gdy Aleksandr Saplinov zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 37. minucie Astemir Gordyushenko został zmieniony przez Vladana Milosavljeva. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Tyumen: Arturowi Ryabokobylence w 42. i Aleksandrowi Likhachevowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bałtiki.

Na drugą połowę jedenastka Tyumen wyszła w zmienionym składzie, za Artura Ryabokobylenkę wszedł Egor Glukhov. Drugą połowę drużyna Tyumen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ivana Chudina wszedł Georgy Margiev.

Zespół Bałtiki długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 33 minuty, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Vladan Milosavljev. W następstwie utraty bramki trener Bałtiki postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Aleksandra Saplinova i na pole gry wprowadził napastnika Ilyaję Kuzmicheva, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Tyumen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Nenad Marinković, a murawę opuścił Vladan Milosavljev. Od 72. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Bałtiki doszło do zmiany. Igor Portiniagin wszedł za Nikitę Glushkova.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Denis Vambolt90′
90′ Mutalip Alibekov
Aleksandr Bem
Shamil Gasanov
Mikhail Kovalenko
Maksim Plopa
Aleksandr Likhachev45′
90′ Maksim Tishkin
Pavel Shakuro
Vladislav Drogunov
Ivan Chudin46′
88′ Nikita Glushkov
Semen Fomin
Stanislav Prychynenko
Astemir Gordyushenko37′
 20′ 63′ Aleksandr Saplinov
Nenad Marinković65′
63′ Ilya Kuzmichev
Vladan Milosavljev37′  53′ 65′
88′ Igor Portiniagin
Maksim Votinov

Piłkarze Bałtiki otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka Tyumen wymieniła czterech graczy.