Liga rosyjska - 37. kolejka FNL: SKA-Energia - FK Olimpiyets 1-0 (1-0)

W pojedynku 37. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 19 maja, zespół SKA-Energia wygrał z FK Olimpiyets 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie imenim V.I. Lenina w Chabarowsku obejrzało 4 421 widzów.

37. kolejka Rosja - FNL
2019-05-19 09:00 | Stadion: Stadion imeni V.I. Lenina | Widzów: 4421 | Arbiter: A. Sukhoy
SKA-Energia Chabarowsk
FK Nizhny Novgorod
1
0
E. Bulia 25'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół SKA-Energia wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Eduard Bulia dla zespołu SKA-Energia. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SKA-Energia.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Olimpiyets: Vitaliemu Fedorivowi w 51. i Maksimowi Palienko w 53. minucie. Niedługo później trener SKA-Energia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Aleksandr Radchenko, a murawę opuścił Eduard Bulia.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Grigorego Trufanova, piłkarza gospodarzy. Trener FK Olimpiyets wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Viktora Sergeeva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy. Murawę musiał opuścić Pavel Golyshev. W 74. minucie za Artemiy'ego Maleeva wszedł Maksim Nenakhov.

W 78. minucie Vladislav Nikiforov został zmieniony przez Dmitrego Kabutova, a za Konstantina Bazelyuka wszedł na boisko Evgeny Kabaev, co miało wzmocnić zespół SKA-Energia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandra Nosova na Arkadiego Simanova oraz Leo Goglichidzego na Alekseya Skvortsova. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vitaliy Fedoriv osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 51. minucie. W doliczonej pierwszej minucie spotkania w drużynie FK Olimpiyets doszło do zmiany. Artem Delkin wszedł za Maksima Palienko.

Leo Goglichidze87′
71′ Grigori Trufanov
Pavel Golyshev72′
74′ Artemi Maleev
Aleksandr Nosov84′
78′ Vladislav Nikiforov
Maksim Palienko53′ 90′
86′ Konstantin Bazelyuk
Aleksandr Sapeta
 25′ 67′ Eduard Bulia
Aleksandr Salugin
Egor Generalov
Nikolay Sysuev
Konstantin Garbuz
Andrey Khripkov
74′ Maksim Nenakhov
Arkadiy Simanov84′
Aleksandr Cherevko
Aleksey Skvortsov87′
78′ Dmitri Kabutov
Artem Delkin90′
Maksim Kazankov
Viktor Sergeev72′
Aleksandr Maksimenko
Dmitri Vorobjev
86′ Evgeny Kabaev

67′ Aleksandr Radchenko

Piłkarze FK Olimpiyets obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna FK Olimpiyets rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Mordowia Sarańsk. Tego samego dnia FK Armavir będzie gościć drużynę SKA-Energia.