Liga rosyjska - 37. kolejka FNL: Sibir Nowosybirsk - FK Avangard Kursk 1-0 (0-0)

W spotkaniu 37. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 19 maja, jedenastka Sibiru wygrała z FK Avangard 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Spartak w Nowosybirsku obejrzało 1 100 widzów.

P. Kireenko 52'

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice FK Avangard nie mogli już doczekać się wprowadzenia Vadima Steklova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Khachim Mashukov. Drugą połowę zespół FK Avangard rozpoczął w zmienionym składzie, za Vladislava Rudenkę wszedł Roman Minaev.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sibiru w 52. minucie spotkania, gdy Pavel Kireenko zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 70. minucie w drużynie FK Avangard doszło do zmiany. Ilya Kubyshkin wszedł za Dmitriego Kayumova. Po chwili trener Sibiru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Konstantin Antipov, a murawę opuścił Vitaly Galysh. W 79. minucie Roman Belyaev został zmieniony przez Ilyę Safronova.

W 80. minucie Vladimir Azarov został zmieniony przez Alekseya Orlova, a za Artema Korzhunova wszedł na boisko Roman Parfinovich, co miało wzmocnić jedenastkę Sibiru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikhaila Bagaeva na Nikitę Timoshina. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Kirillowi Gotsukowi z FK Avangard. Była to 90. minuta meczu.

Andrey Batyutin
 52′ Pavel Kireenko
Dmitri Kayumov70′
85′ Artem Korzhunov
Khachim Mashukov46′
80′ Vladimir Azarov
Aleksandr Troshechkin
79′ Roman Belyaev
Artem Fedchuk
76′ Vitaly Galysh
Aleksandr Voynov
80′ Aleksey Orlov
Ilya Kubyshkin70′
85′ Roman Parfinovich
Vadim Steklov46′
76′ Konstantin Antipov
Roman Minaev46′
79′ Ilya Safronov

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Sibiru żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył jedną żółtą.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.