Liga rosyjska - 37. kolejka FNL: FK Tyumen - FK Zenit St. Petersburg II 1-2 (0-0)

W spotkaniu 37. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 19 maja, drużyna Tyumen przegrała z Zenitem II 1-2 (0-0). Mecz na Stadionie Geolog w Tiumeniu obejrzało 1 200 widzów.

M. Markin 77'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomasa Rukasa z Zenitu II, a w 27. minucie Nikitę Telenkova z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Zenitu II wyszła w zmienionym składzie, za Antona Sinyaka wszedł Ivan Maklakov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu II w 50. minucie spotkania, gdy Dmitri Pletnev strzelił pierwszego gola. Trener Zenitu II postanowił wzmocnić linię napadu i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Artema Yusupova. Na boisko wszedł Ilya Vorobyov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 65. minucie Nikita Telenkov został zmieniony przez Astemira Gordyushenkę. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Zenitu II doszło do zmiany. Danila Buranov wszedł za Andreya Mostovoya. A trener Tyumen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Maxima Votinova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Danil Karpov. Posunięcie trenera było słuszne. Maxima Votinova strzelił kontaktowego gola w 87. minucie spotkania.

W 74. minucie w zespole Zenitu II doszło do zmiany. Serguey Bugriev wszedł za Ilyę Skrobotova.

Trzeba było trochę poczekać, aby Mikhail Markin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zenitu II, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie starcia.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 70 ataków oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Maxim Votinov. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Nodari Kalichava
78′ Aleksandr Bem
Andrey Mostovoy67′
82′ Artur Ryabokobylenko
Dmitri Pletnev  50′
27′ 65′ Nikita Telenkov
Mikhail Markin  77′
72′ Danil Karpov
Ivan Maklakov46′
82′ Egor Glukhov
Dmitri Sergeev
65′ Astemir Gordyushenko
Danila Buranov67′
Georgi Margiev
Ilya Kamyshev
78′ Nenad Marinković
Aleksandr Elovskikh
72′  87′ Maksim Votinov
Daniil Shamkin

Ilya Vorobjev62′

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.