Liga rosyjska - 37. kolejka FNL: FK Tom Tomsk - FK Spartak Moskva II 2-1 (0-1)

W meczu 37. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 19 maja, drużyna FK Tom' wygrała ze Spartakiem II 2-1 (0-1). Mecz na Stadionie Trud w Tomsku obejrzało 3 965 widzów.

K. Folmer 39'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie kartkę obejrzał Alexander Rudenko z Spartaka II.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka II w 39. minucie spotkania, gdy Kirill Folmer zdobył pierwszą bramkę. W 43. minucie kartkę dostał Danil Poluboyarinov, zawodnik Spartaka II.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spartaka II.

Drugą połowę jedenastka Spartaka II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alexandra Rudenkę wszedł Soltmurad Bakaev. Trener FK Tom' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Islam Tlupov, a murawę opuścił Maksim Andreev.

Trzeba było trochę poczekać, aby Alexander Stavpets wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Tom', strzelając gola w 60. minucie spotkania. W 61. minucie Kirill Folmer został zmieniony przez Danilę Proshlyakova.

Między 62. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FK Tom' przyniosły efekt bramkowy. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku Alexander Stavpets po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

W 86. minucie kartką został ukarany Daniil Petrunin, piłkarz gości. W doliczonym czasie gry w drużynie Spartaka II doszło do zmiany. Maxim Aktisov wszedł za Maksima Sazonova. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Artem Mamin
62′ Ismail Ediev
Artem Voropaev68′
57′ Maksim Andreev
Nikita Bakalyuk
Oleg Shalaev
Kirill Folmer  39′ 61′
 60′, 84′ Aleksandr Stavpets
Daniil Poluboyarinov43′
70′ 71′ Islamnur Abdulavov
Egor Rudkovskiy
82′ Aleksey Gasilin
Danila Proshlyakov61′
82′ Nikita Gvineyskiy

Anton Makurin

71′ Dmitri Sasin

Stanislav Krapukhin

Pavel Kudryashov

57′ Islam Tlupov

Jedenastka FK Tom' zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Spartaka II wręczył cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.