Liga rosyjska - 35. kolejka 1. division: FK Tambov - FK Fakel Voronezh 0-0

4 maja na Stadionie Spartak odbył się mecz 35. kolejki rosyjskiej 1. division pomiędzy drużynami Tambovu i FK Fakel. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 4 950 widzów.

35. kolejka Rosja - FNL
2019-05-04 17:15 | Stadion: Stadion Spartak | Widzów: 4950 | Arbiter: I. Panin
FK Tambov
FK Fakel Voronezh
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań drużyna FK Fakel wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sandra Tsveibę z FK Fakel, a w 30. minucie Olega Chernyshova z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Tambovu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 36. minucie na plac gry wszedł Olabiran Muyiwa, a murawę opuścił Oleg Chernyshov. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Vadim Cherny, tym samym zespół gości musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna FK Fakel wyszła w zmienionym składzie, za Sergeya Rusaka wszedł Aleksandr Manukovskiy. W 59. minucie za Emiego Djabrailova wszedł Artem Makarchuk.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Tambov: Mladenowi Kaszczelanowi w 70. i Valeriu Ciuperce w 77. minucie. Kibice FK Fakel nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mikhaila Afanasyeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ivan Oleynikov. W 83. minucie Khyzyr Appaev został zmieniony przez Danila Klenkina, co miało wzmocnić zespół Tambovu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Igora Lebedenkę na Mikhaila Biryukova.

Josip Projić
30′ 36′ Oleg Chernyshov
Vadim Cherny41′
77′ Valeriu Ciuperca
Emi Mohamed Djabrailov59′
70′ 71′ Mladen Kaszczelan
Artem Molodtsov
Anton Kilin
Ivan Oleynikov81′
83′ Khyzyr Appaev
Sergey Rusak46′
Khasan Mamtov
Sandro Tsveiba9′
59′ Vladimir Obukhov
Artem Makarchuk59′
59′ Khetag Khosonov
Aleksandr Manukovskiy46′
83′ Danil Klenkin
David Arshakyan
71′ Andrey Murnin
Mikhail Biryukov87′
36′ Olabiran Blessing Muyiwa

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom FK Fakel, natomiast piłkarzom gospodarzy wręczył trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół FK Fakel będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FK Chertanovo Moskva. Natomiast 12 maja FK Chimki będzie rywalem drużyny Tambovu w meczu, który odbędzie się w Khimki.