Liga rosyjska - 35. kolejka 1. division: FK Mordowia Sarańsk - FK Rotor Wołgograd 1-0 (0-0)

W pojedynku 35. kolejki rosyjskiej 1. division, który rozegrany został 4 maja, zespół Mordovii wygrał z FK Rotor 1-0 (0-0). Mecz na Mordovia Arena w Sarańsku obejrzało 2 813 widzów.

35. kolejka Rosja - FNL
2019-05-04 14:00 | Stadion: Mordovia Arena | Widzów: 2813 | Arbiter: I. Nizovtsev
FK Mordowia Sarańsk
FK Rotor Wołgograd
1
0
F. Dvoretskov 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Mordovii wygrał aż trzy razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Mordovii wyszedł w zmienionym składzie, za Aleksandra Kobzeva wszedł Denis Shebanov. W 53. minucie żółtą kartkę dostał Mukhammad Sultonov, piłkarz gości.

Chwilę później trener Mordovii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Denis Sobolev, a murawę opuścił Pavel Derevyagin. W tej samej minucie Mukhammad Sultonov zastąpił Artioma Popowa. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem za czerwoną kartkę zszedł z boiska Artiom Popow osłabiając tym samym drużynę gości.

W 63. minucie w zespole Mordovii doszło do zmiany. Anton Orlov wszedł za Ruslana Navletova. A kibice FK Rotor nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yurego Zavezyona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Aleksandr Korotaev. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Vladimirowi Lobkarevowi z FK Rotor.

W tej samej minucie w drużynie FK Rotor doszło do zmiany. Kamil Mullin wszedł za Anzora Sanayę.

Jedyną bramkę meczu dla Mordovii zdobył Filipp Dvoretskov w 75. minucie. W 79. minucie Ruslan Mukhametshin został zmieniony przez Rustema Mukhametshina, co miało wzmocnić zespół Mordovii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antona Piskunova na Romana Yanushkovskiego.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ili Petrovowi i Aleksandrowi Katsalapovowi.

Mikhail Filippov
55′ Pavel Derevyagin
Maksim Vasiljev
 75′ Filipp Dvoretskov
Vladimir Lobkarev71′
Igor Kireev
Artem Samsonov
63′ Ruslan Navletov
Albert Sharipov
90′ Ilya Petrov
Mukhammad Sultonov53′ 55′
Denis Poyarkov
Aleksandr Korotaev65′
79′ Ruslan Mukhametshin
Anzor Sanaya71′
46′ Denis Shebanov
Miroslav Lobantsev
Evgeni Strelov
Ilya Ionov
Radik Yusupov
Jewgienij Makiejew
79′ Rustem Mukhametshin
Azim Fatullaev
63′ Anton Orlov
Oleg Nikolaev
55′ Denis Sobolev
Artiom Popow55′ 61′
Aleksandr Ermakov
Yuri Zavezen65′

Kamil Mullin71′

Roman Yanushkovskiy84′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.