Liga rosyjska - 35. kolejka 1. division: FK Krasnodar II - Bałtika Kaliningrad 2-1 (1-0)

4 maja na Stadionie Akademii FK Krasnodar odbyło się starcie 35. kolejki rosyjskiej 1. division pomiędzy drużynami Krasnodaru II i Bałtiki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Krasnodaru II 2-1. Na stadionie stawiło się 711 widzów.

35. kolejka Rosja - FNL
2019-05-04 16:00 | Stadion: Stadion Akademii FK Krasnodar | Widzów: 711 | Arbiter: A. Lyubimov
A. Saplinov 78'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Krasnodaru II.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartkę obejrzał Stanislav Prychynenko z zespołu gości.

Tymczasem piłkarze Krasnodaru II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Nikita Sergeev.

Od 23. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Krasnodaru II.

Trener Bałtiki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Dmitry Zakharov, a murawę opuścił Batraz Khadartsev. A trener Krasnodaru II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rustama Khalnazarova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić German Onugkha. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Krasnodaru II w 52. minucie spotkania, gdy Aleksandr Chernikov strzelił drugiego gola. W 62. minucie za Igora Portiniagina wszedł Ilya Kuzmichev.

Między 62. a 70. minutą, boisko opuścili zawodnicy Krasnodaru II: Maksim Kutovoi, Eduard Spertsyan, Nikolay Markov, na ich miejsce weszli: Leon Sabua, Andrey Tekuchev, Igor Paradin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikity Glushkova, Alikhana Shavaeva zajęli: Władimir Djadjun, Mutalip Alibekov. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Maksim Tishkin z Bałtiki. Była to 68. minuta meczu.

Bramkarz Krasnodaru II wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 12 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Aleksandr Saplinov.

Zespołowi Bałtiki zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Krasnodaru II.

Ruslan Magal
70′ Nikolay Markov
Maksim Plopa
 52′ 23′ Aleksandr Chernikov
Maksim Tishkin68′
45′ 63′ Eduard Spertsyan
Nikita Glushkov62′
Ivan Taranov
Batraz Khadartsev46′
Vyacheslav Yakimov
Stanislav Prychynenko13′
63′ Maksim Kutovoy
Aleksandr Saplinov  78′ 45′
46′ German Onugkha
Alikhan Shavaev66′
 21′ Nikita Sergeev
Vladislav Kryuchkov
70′ Igor Paradin
Vladislav Drogunov
63′ Leon Sabua
Dmitri Zakharov46′
63′ Andrey Tekuchev
Władimir Djadjun62′
46′ Rustam Khalnazarov
Ilya Kuzmichev62′

Przewaga drużyny Bałtiki w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Krasnodaru II otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.