Liga rosyjska - 35. kolejka 1. division: FK Chertanovo - Spartak II 1-0 (0-0)

W meczu 35. kolejki rosyjskiej 1. division, który rozegrany został 4 maja, zespół FK Chertanovo wygrał ze Spartakiem II 1-0 (0-0). Mecz na Sportivnyj gorodok Luzhniki w Moskwie obejrzało 1 700 widzów.

35. kolejka Rosja - FNL
2019-05-04 15:00 | Stadion: Sportivnyj gorodok Luzhniki | Widzów: 1700 | Arbiter: L. Verulidze
FK Chertanovo Moskva
FK Spartak Moskva II
1
0
Y. Gorshkov 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Spartaka II wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Spartak II: Daniilowi Petruninowi w 26. i Danilowi Poluboyarinovowi w 33. minucie.

Niestety Ivan Lomaev bramkarz FK Chertanovo nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Aleksandra Radionova - rezerwowego bramkarza drużyny.

Jedynego gola meczu strzelił Yuriy Gorshkov dla zespołu FK Chertanovo. Bramka padła w tej samej minucie. W 65. minucie w drużynie Spartaka II doszło do zmiany. Kirill Folmer wszedł za Egora Rudkovskiego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Alexander Rudenko ze Spartaka II. Była to 70. minuta pojedynku. W 71. minucie za Nikolaya Prudnikova wszedł Dmitriy Tsypchenko. Po chwili trener Spartaka II postanowił wzmocnić linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Soltmurada Bakaeva. Na boisko wszedł Dmitry Markitesov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 83. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Chertanovo: Kirill Kolesnichenko, Vladislav Sarveli, na ich miejsce weszli: Egor Nikulin, Daniil Tyumentsev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Danila Poluboyarinova, Sylvanusa Nimely'ego zajęli: Vladislav Vasilyev, Daniil Lopatin.

Sarveli
46′ Ivan Lomaev
Artem Voropaev
 62′ Yuri Gorshkov
Soltmurad Bakaev77′
83′ Kirill Kolesnichenko
Nikita Bakalyuk
Danil Prutsev
Daniil Poluboyarinov33′ 83′
Maksim Vityugov
Egor Rudkovskiy65′
71′ Nikolay Prudnikov
Sylvanus Nimely87′
89′ Vladislav Sarveli
Aleksandr Rudenko70′
46′ Aleksandr Radionov
Vladislav Vasiljev83′
89′ Daniil Tyumentsev
Petr Volodkin
Dmitri Velikorodny
Daniil Lopatin87′
Dmitri Molchanov

83′ Egor Nikulin

71′ Dmitri Tsypchenko

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy FK Chertanovo żadną kartką, natomiast zawodnikom Spartaka II wręczył trzy żółte.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.