Liga rosyjska - 35. kolejka 1. division: FK Armavir - FK Nizhny Novgorod 2-1 (0-1)

W pojedynku 35. kolejki rosyjskiej 1. division, który rozegrany został 4 maja, drużyna FK Torpedo zwyciężyła z FK Olimpiyets 2-1 (0-1). Mecz na Stadionie Yunost' w Armawirze obejrzało 3 250 widzów.

M. Palienko 16'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Andreyowi Khripkovowi z drużyny gości.

Nieoczekiwanie to piłkarze FK Olimpiyets otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Maksim Palienko. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 38. minucie żółtą kartkę dostał Leo Goglichidze, piłkarz FK Olimpiyets. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Olimpiyets.

Trener FK Olimpiyets postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 50. minucie na plac gry wszedł Artem Delkin, a murawę opuścił Viktor Sergeev. W 59. minucie Aleksandr Nosov został zmieniony przez Dmitriego Vorobyeva.

W 63. minucie żółtą kartkę obejrzał Eduard Sukhanov z FK Torpedo.

Drużyna FK Torpedo nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 67. minucie Petr Ten wyrównał wynik meczu.

W 75. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Andrey Khripkov, osłabiając drużynę FK Olimpiyets. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w czwartej minucie. Kibice FK Torpedo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Semena Sinyavskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Dmitriy Michurenkov. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w zespole FK Olimpiyets doszło do zmiany. Radik Khayrullov wszedł za Pavela Ignatowicza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Torpedo w 82. minucie spotkania, gdy Vladimir Romanenko zdobył drugą bramkę. W 83. minucie Eduard Sukhanov został zmieniony przez Denisa Klopkova, a za Olega Polyakova wszedł na boisko Aslan Dyshekov, co miało wzmocnić drużynę FK Torpedo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksima Palienko na Pavela Golysheva.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom FK Olimpiyets: Radikowi Khayrullovowi w 86. minucie i Vitaliemu Fedorivowi w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Andrey Khripkov4′ 75′
 67′ Petr Ten
Yuri Morozov
Azamat Gurfov
Daniil Fomin
Eduard Lusikyan
Pavel Ignatowicz78′
89′ Oleg Polyakov
Aleksandr Nosov59′
 82′ Vladimir Romanenko
Maksim Palienko  16′ 90′
63′ 83′ Eduard Sukhanov
Aleksandr Sapeta
76′ Dmitri Michurenkov
Artem Delkin50′
89′ Aslan Dyshekov
Aleksandr Salugin
83′ Denis Klopkov
Dmitri Vorobjev59′
Maksim Lauk

76′ Semen Sinyavskii

Sergey Verkashanskiy

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom FK Torpedo przyznał jedną żółtą.

Zespół FK Torpedo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.