Liga rosyjska - 34. kolejka 1. division: FK Rotor - SKA-Energia 2-2 (0-1)

28 kwietnia na Volgograd Arena w Wołgogradzie odbyło się spotkanie 34. kolejki rosyjskiej 1. division pomiędzy drużynami FK Rotor i SKA-Energia. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 12 439 widzów.

34. kolejka Rosja - FNL
2019-04-28 12:00 | Stadion: Volgograd Arena | Widzów: 12439 | Arbiter: E. Kukulyak
I. Kvekveskiri 47'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka SKA-Energia wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między piątą a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół SKA-Energia w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Konstantin Bazelyuk.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SKA-Energia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SKA-Energia w 47. minucie spotkania, gdy Irakli Kvekveskiri strzelił drugiego gola. W 50. minucie kartkę otrzymał Maksim Vasilyev z FK Rotor.

Piłkarze FK Rotor odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie gola kontaktowego strzelił Mukhammad Sultonov.

Kibice SKA-Energia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Radchenkę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Konstantin Bazelyuk. Po chwili trener FK Rotor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Vladimir Lobkarev, a murawę opuścił Anton Piskunov. W tej samej minucie w drużynie FK Rotor doszło do zmiany. Oleg Nikolaev wszedł za Alberta Sharipova.

W 71. minucie za Iraklego Kvekveskiriego wszedł Maksim Kazankow. Od 81 minuty boisko opuścili piłkarze FK Rotor: Artiom Popow, Anzor Sanaya, na ich miejsce weszli: Aleksandr Korotaev, Roman Yanushkovskiy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Olega Aleynika, Dmitrego Kabutova zajęli: Vitaliy Pryndeta , Vladimirs Kamess.

Jedenastka gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 34 minuty, jednak zespół FK Rotor doprowadził do remisu. Gola strzelił Roman Yanushkovskiy. W doliczonej piątej minucie starcia kartki obejrzał Oleg Nikolaev z FK Rotor oraz Maksim Kazankow z jedenastki gości.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-2.

Ivan Khomukha7′
34′ 69′ Anton Piskunov
Kirill Suslov
50′ Maksim Vasiljev
Oleg Aleynik81′
Azim Fatullaev
Dmitri Kabutov32′ 90′
83′ Artiom Popow
Irakli Kvekveskiri  47′ 71′
69′ Albert Sharipov
Artemi Maleev
 59′ Mukhammad Sultonov
Vladislav Nikiforov
Kamil Mullin
Konstantin Bazelyuk  38′ 27′ 66′
10′ 88′ Anzor Sanaya
Aleksandr Cherevko
69′ Vladimir Lobkarev
Vladimirs Kamess90′
69′ 90′ Oleg Nikolaev
Maksim Kazankov71′ 90′
Yuri Zavezen
Aleksandr Maksimenko
83′ Aleksandr Korotaev
Aleksandr Radchenko66′
88′  90′ Roman Yanushkovskiy

Arbiter w pierwszej połowie wręczył cztery żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej jedną. Piłkarze FK Rotor dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.