Liga rosyjska - 34. kolejka 1. division: Bałtika Kaliningrad - FK Armavir 1-1 (1-0)

W pojedynku 34. kolejki rosyjskiej 1. division, który rozegrany został 28 kwietnia, zespół Bałtiki zremisował z FK Torpedo 1-1 (1-0). Mecz na Stadionie Kaliningrad w Kaliningradzie obejrzało 3 389 widzów.

34. kolejka Rosja - FNL
2019-04-28 17:00 | Stadion: Stadion Kaliningrad | Widzów: 3389 | Arbiter: I. Panin
Bałtika Kaliningrad
FK Armavir
1
1
A. Shavaev 19'
A. Gurfov 65'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Bałtiki otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Alikhan Shavaev.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Torpedo: Sergeyowi Miroshnichence w 22. i Eduardowi Sukhanovowi w 32. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bałtiki.

Na drugą połowę drużyna Bałtiki wyszła w zmienionym składzie, za Igora Portiniagina wszedł Władimir Djadjun. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 49. minucie, sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Ruslanowi Magalowi i Petrowi Temu.

W 59. minucie Batraz Khadartsev został zastąpiony przez Dmitrego Zakharova. Na murawie, jak to często zdarzało się Bałtice w tym sezonie, pojawił się Vitaly Kalenkovich, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 61. minucie Ruslana Magala. W 63. minucie kartką został ukarany Igor Paderin, zawodnik gości.

Chwilę później trener FK Torpedo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Igora Paderina. Na boisko wszedł Oleg Polyakov, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Jedenastka gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 46 minut, jednak drużyna FK Torpedo doprowadziła do remisu. Gola strzelił Azamat Gurfov. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Denis Kutin
49′ 61′ Ruslan Magal
Sergey Miroshnichenko22′
Maksim Plopa
Soslan Takazov
Maksim Tishkin
Petr Ten49′
59′ Batraz Khadartsev
Nikita Bezlikhotnov86′
Stanislav Prychynenko
Azamat Gurfov  65′
Aleksandr Saplinov
Eduard Lusikyan
 19′ Alikhan Shavaev
Igor Paderin63′ 64′
75′ Ilya Kuzmichev
Eduard Sukhanov32′ 88′
46′ Igor Portiniagin
Aleksey Solovjev
61′ Vitali Kalenkovich
Denis Klopkov88′
Vladislav Kryuchkov
Maksim Lauk
Nikita Lapin
Oleg Polyakov64′
75′ Vladislav Drogunov
Vladimir Romanenko86′
Nikita Glushkov
Dmitri Michurenkov75′
59′ Dmitri Zakharov

46′ Władimir Djadjun

Maksim Pichugin

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.