Liga rosyjska - 30. kolejka Premier League: Zenit - FK Yenisey 4-1 (1-0)

W meczu 30. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 26 maja, zespół Zenitu wygrał z FK Yenisey 4-1 (1-0). Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 50 073 widzów.

30. kolejka Rosja - Premier League
2019-05-26 13:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 50073 | Arbiter: A. Sukhoy
D. Torbinski 84'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Zenitu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Aleksandr Kutjin z FK Yenisey. Była to 25. minuta pojedynku.

W tym czasie piłkarze Zenitu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie z karnego bramkę zdobył Sardar Azmoun. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zenitu.

Drugą połowę jedenastka Zenitu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Roberta Maka wszedł Igor Smolnikow. W 50. minucie kartkę obejrzał Aleksander Jerokin z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu w 57. minucie spotkania, gdy Sebastián Driussi zdobył drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jurij Żyrkow.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po godzinie gry wynik na 3-0 podwyższył Aleksander Jerokin. Asystę zaliczył Artjom Dziuba.

W 65. minucie w jedenastce FK Yenisey doszło do zmiany. Konstantin Savichev wszedł za Arsena Khubulova.

Niedługo później Sebastián Driussi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zenitu, strzelając kolejnego gola w 71. minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Sardar Azmoun.

Niestety w 76. minucie meczu David Yurchenko bramkarz FK Yenisey z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Maksima Edapina - rezerwowego bramkarza drużyny. W 80. minucie Aleksandr Anjukow został zastąpiony przez Emanuela Mammanę. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole FK Yenisey doszło do zmiany. Mikhail Kostyukov wszedł za Aleksandra Kutjina.

Piłkarze FK Yenisey odpowiedzieli strzeleniem gola. W 84. minucie bramkę pocieszenia zdobył Dmitri Torbinski. Bramka padła po podaniu Konstantina Savicheva.

Chwilę później trener Zenitu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Anton Zabolotnyi, a murawę opuścił Luis Neto. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-1.

David Yurchenko76′
80′ Aleksandr Anjukow
Ali Gadzhibekov
88′ Luis Neto
Aleksey Gritsaenko
Jarosław Rakicki
Babacar Sarr
 60′ 50′ Aleksander Jerokin
Dmitri Yatchenko
46′ Robert Mak
Maksim Semakin
 26′ (k.) Sardar Azmoun
Dmitri Torbinski  84′
 57′, 71′ Sebastián Driussi