Liga rosyjska - 30. kolejka Premier League: Terek Grozny - FK Rostów nad Donem 1-0 (1-0)

W meczu 30. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 26 maja, jedenastka Tereku wygrała z FK Rostów 1-0 (1-0). Mecz na Akhmat Arena w Groznach obejrzało 8 630 widzów.

A. Mbengue 38'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 starć drużyna Tereku wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ragnara Sigurossona z FK Rostów, a w 19. minucie Andrieja Siemionowa z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Tereku w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Ablay Mbengue. W zdobyciu bramki pomógł Mael.

W 44. minucie kartką został ukarany Aleksiej Jonow, piłkarz FK Rostów. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tereku.

Na drugą połowę zespół Tereku wyszedł w zmienionym składzie, za Andrieja Siemionowa wszedł Mikhail Gashchenkov. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Rostów: Konstantinowi Plievowi w 48. i Danilowi Glebovowi w 52. minucie.

Niedługo później trener FK Rostów postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Timofiej Kałaczew, a murawę opuścił Baktiyor Zainutdinov. W tej samej minucie Arseniy Logashov został zmieniony przez Iwelina Popowa. Na 13 minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Timofiej Kałaczew z FK Rostów.

Kibice Tereku nie mogli już doczekać się wprowadzenia Odise'a Roshiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Bernard Berisha. W 82. minucie Konstantin Pliev został zmieniony przez Ivana Novoseltseva, co miało wzmocnić zespół FK Rostów. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maela na Lechiego Sadulaeva. W 83. minucie sędzia pokazał kartkę Alexandru Gatcanowi, zawodnikowi gości.

Konstantin Pliev48′ 82′
19′ 46′ Andriej Siemionow
Ragnar Sigurosson8′
Rizvan Utsiev
Aleksiej Jonow44′
77′ Bernard Berisha
Baktiyor Zainutdinov65′
Oleg Iwanow
Alexandru Gatcan83′
Anton Shvets
Danil Glebov52′
89′ Ismael Silva Lima
Dennis Hadzikadunic
 38′ Ablaye Vieux Mbengue
Ivan Novoseltsev82′
46′ Mikhail Gashchenkov
Timofiej Kałaczew65′ 77′
Khalid Kadyrov
Iwelin Popow65′
Evgeni Kharin
Artem Shchadin
77′ Odise Roshi
Dmitri Weber
89′ Lechi Sadulaev
Björn Bergmann Sigurðarson
Damian Szymański

Bekim Balaj

Magomed Mitrishev

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Tereku, natomiast zawodnikom gości pokazał sześć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.