Liga rosyjska - 30. kolejka Premier League: FK Krasnodar - Rubin Kazań 1-0 (0-0)

26 maja na Stadionie FK Krasnodar odbył się mecz 30. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Krasnodaru i Rubinu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Krasnodaru 1-0. Spotkanie obejrzało 34 897 widzów.

30. kolejka Rosja - Premier League
2019-05-26 13:00 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 34897 | Arbiter: V. Moskalev
FK Krasnodar
Rubin Kazań
1
0
V. Claesson 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Krasnodaru wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. Trener Rubinu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Artura Sagitova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ruslan Kambolov.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rubin: Khorenowi Bayramyanowi w 40. minucie i Danilowi Stepanovowi w drugiej minucie doliczonego czasu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie Dmitriy Stotskiy zastąpił Dmitriego Skopintseva. W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Jurijowi Gazinskiemu, piłkarzowi gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Viktor Claesson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Krasnodaru, strzelając gola w 59. minucie pojedynku. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Wamberto.

W 65. minucie Vyacheslav Podberezkin został zmieniony przez Vladislava Panteleeva, co miało wzmocnić jedenastkę Rubinu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Charles'a Kaborégo na Kristoffera Olssona w 68. minucie oraz Mauricia Pereyrę na Daniila Utkina w tej samej minucie. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ariego z Krasnodaru, a w 85. minucie Filipa Uremovicia z drużyny przeciwnej.

Filip Uremović85′
 59′ Viktor Claesson
Vitaliy Ustinov
57′ Jurij Gazinski
Khoren Bayramyan40′
68′ Charles Kaboré
Jewgienij Baszkirow
77′ Mauricio Ernesto Pereyra Antonini
Ruslan Kambolov30′
56′ Dmitri Stotskiy
Igor Konovalov
67′ Ariclenes da Silva Ferreira
Rail Abdullin
56′ Dmitri Skopintsev
Adil Mukhametzyanov
68′ Kristoffer Olsson
Vladislav Panteleev65′
77′ Daniil Utkin
Reza Shekari Ghezel Ghaya
Ivan Ignatjev
Mikhail Yakovlev
Magomed-Shapi Suleymanov
Artur Sagitov30′

Zespół Krasnodaru zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Krasnodaru dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Rubinu wymienił dwóch zawodników.