Liga rosyjska - 30. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - Krylja Sowietow Samara 6-0 (1-0)

26 maja na VEB Arena w Moskwie odbyło się starcie 30. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami CSKA i Krylja Sowietow. Pojedynek zakończył się zwycięstwem CSKA 6-0. Mecz obejrzało 22 053 widzów.

I. Oblyakov 80'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSKA w czwartej minucie spotkania, gdy Fedor Chalov strzelił pierwszego gola. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Jaka Bijol.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CSKA.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 48. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Hördur Björgvin. W zdobyciu bramki pomógł Arnór Sigurdsson.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Jaka Bijol.

W 53. minucie Rodrigo Becão zastąpił Wiktora Wasina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSKA w 56. minucie spotkania, gdy Arnór Sigurdsson zdobył czwartą bramkę. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomagał Jaka Bijol.

Chwilę później trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Takuma Nishimura, a murawę opuścił Jaka Bijol. Chwilę później trener Krylja Sowietow postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Mohammeda Rabiu. Na boisko wszedł Gennadi Kiselev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie w zespole Krylja Sowietow doszło do zmiany. Anton Zinkovskiy wszedł za Paula Antona.

Niedługo później Fedor Chalov wywołał eksplozję radości wśród kibiców CSKA, strzelając kolejnego gola w 73. minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Mária Figueiry.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce CSKA doszło do zmiany. Kristijan Bistrović wszedł za Ilzata Akhmetova.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CSKA w 80. minucie spotkania, gdy Ivan Oblyakov zdobył szóstą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Georgi Szczennikow.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 6-0.

Evgeni Konyukhov
 48′ Hördur Björgvin Magnússon
Taras Burlak
Igor Diveev
Vladimir Poluyakhtov
Mário Figueira Fernandes
Miral Samardžić
53′ Rodrigo Nascimiento Franca
Georgi Zotov
Georgi Szczennikow
Paul Viorel Anton69′
 56′ Arnór Sigurdsson
Mohammed Rabiu Al-Hassan63′
79′ Ilzat Akhmetov
Artem Timofeev
 52′ 58′ Jaka Bijol
Denis Tkachuk
 80′ Ivan Oblyakov
Ramił Szejdajew
 4′, 73′ Fedor Chalov
Maksim Karpov
53′ Wiktor Wasin
Agustín Maximiliano Rogel Paita
79′ Kristijan Bistrović

Abel Hernandez

58′ Takuma Nishimura

Vitali Zhironkin

Arbiter nie wręczył żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Krylja Sowietow w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.