Liga rosyjska - 3. kolejka Premier League: Rubin Kazań - Terek Grozny 1-0 (0-0)

29 lipca na Central'nyj stadion Kazan' w Kaniu odbył się mecz 3. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Rubinu i Terek. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rubinu 1-0. Na stadionie zasiadło 11 342 widzów.

3. kolejka Rosja - Premier League
2019-07-29 19:00 | Stadion: Central'nyj stadion Kazan' | Widzów: 11342 | Arbiter: S. Ivanov
Rubin Kazań
Terek Grozny
1
0
V. Kjartansson 73'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki jedenastka Rubinu wygrała osiem razy i zanotowała siedem porażek oraz dziewięć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Rubinu wyszła w zmienionym składzie, za Evgeniego Markova wszedł Viðar Kjartansson. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Terek: Olegowi Iwanowowi w 60. i Bernardowi Berisie w 63. minucie.

W 72. minucie Ablay Mbengue został zastąpiony przez Odise'a Roshiego.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rubinu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 73. minucie Viðar Kjartansson dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Paweł Mogilewiec.

Między 74. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 85. minucie Mikhail Gashchenkov został zmieniony przez Konrada Michalaka, co miało wzmocnić jedenastkę Terek. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Khvichę Kvaratskhelię na Bekę Mikeltadze.

Evgeni Gorodov
88′ Oleh Danchenko
Mikhail Gashchenkov85′
74′ Igor Konovalov
Oleg Iwanow60′
90′ Khvicha Kvaratskhelia
Evgeni Kharin81′
Paweł Mogilewiec
Anton Shvets
Vyacheslav Podberezkin
Ismael Silva Lima
46′ Evgeni Markov
Andrés Fabián Ponce Núñez
46′  73′ Viðar Örn Kjartansson

90′ Beka Mikeltadze

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Terek wręczył trzy.

Zespół Rubinu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.