Liga rosyjska - 3. kolejka Premier League: FK Tambov - Spartak Moskwa 2-0 (1-0)

W meczu 3. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 27 lipca, zespół Tambovu wygrał ze Spartakiem 2-0 (1-0). Mecz na Mordovia Arena w Sarańsku obejrzało 23 238 widzów.

S. Takazov 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ayaz Guliev z drużyny Spartaka. Była to trzecia minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cedric Gogoua wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tambovu , strzelając gola w 29. minucie starcia. W zdobyciu bramki pomógł Mikhail Kostyukov.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Tambovu.

Drugą połowę drużyna Spartaka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ayaza Gulieva wszedł Dżano Ananidze. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Tambov: Soslanowi Takazovowi w 53. i Cedricowi Gogoui w 54. minucie.

W 57. minucie Vladislav Kulik został zastąpiony przez Olega Chernyshova. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Spartak: Ezequielowi Poncemu w 59. i Samuelowi Gigotowi w 69. minucie. W 65. minucie Ezequiel Ponce został zmieniony przez Reziuana Mirzova, co miało wzmocnić jedenastkę Spartaka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikhaila Kostyukova na Olabirana Muyiwę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tambovu w 69. minucie spotkania, gdy Soslan Takazov zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Pavel Karasev.

W 76. minucie Anton Kilin został zmieniony przez Ivana Markelova, co miało wzmocnić zespół Tambovu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolaya Rasskazova na Aleksandra Tashaeva. W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Reziuana Mirzova ze Spartaka, a w 90. minucie Georgiego Sheliyę z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

FK Tambov
90′ Georgi Shelia
Aleksandr Maksimenko
 29′ 54′ Cedric Kuame Gogoua
Ayrton Lucas Dantas de Medeiros
Adessoye Oyewole
Georgi Dzhikiya
 69′ 53′ Soslan Takazov
Samuel Gigot69′
Valeriu Ciuperca
Nikolay Rasskazov82′
Pavel Karasev
Zelimkhan Bakaev
76′ Anton Kilin
Ayaz Guliev3′ 46′
57′ Vladislav Kulik
Fernando Lucas Martins
Guram Tetrashvili
Roman Zobnin
Khyzyr Appaev
. Luiz Adriano
67′ Mikhail Kostyukov
Kentu Malcolm Badu
57′ Oleg Chernyshov
Ilya Gaponov
Danil Klenkin
Ilja Kutepow
67′ Olabiran Blessing Muyiwa
Dżano Ananidze46′
Mohamed Konaté
Soltmurad Bakaev
Khasan Mamtov
Mikhail Ignatov
76′ Ivan Markelov
Reziuan Mirzov65′ 82′

Aleksandr Tashaev82′

Nail Umyarov

Georgi Melkadze

Cztery trafienia w słupek! Bramka jedenastki Tambovu wyglądała na zaczarowaną.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Tambovu, natomiast zawodnikom Spartaka przyznał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.