Liga rosyjska - 3. kolejka Premier League: Dynamo Moskwa - Ural Jekaterynburg 2-0 (2-0)

W meczu 3. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 26 lipca, drużyna Dynama Moskwa wygrała z Uralem 2-0 (2-0). Mecz na VTB Arena w Moskwie obejrzało 12 349 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Szymańskiego występującego w Dynamie Moskwa.

K. Panchenko 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Dynama Moskwa wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Artur Jusupow wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynama Moskwa, zdobywając bramkę w 16. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Joãozinho.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Dynama Moskwa, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry wynik ustalił Kirill Panchenko. Bramka padła po podaniu Ramiła Szejdajewa.

W 39. minucie kartkę otrzymał Charles Kaboré z Dynama Moskwa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Uralu wyszła w zmienionym składzie, za Petrusa Boumala wszedł Nikolay Emilov. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Warazdata Harojana z Uralu, a w 59. minucie Vladimira Rykova z drużyny przeciwnej.

W 70. minucie Andrey Egorychev został zmieniony przez Yuriego Bavina. W tej samej minucie trener Dynama Moskwa postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Artura Jusupowa. Na boisko wszedł Abdul Tetteh, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 79. minucie Joãozinho został zmieniony przez Miguela Cardosa, a za Konstantina Rauscha wszedł na boisko Grigori Morozov, co miało wzmocnić zespół Dynama Moskwa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Warazdata Harojana na Pawła Pogriebniaka.

Warazdat Harojan56′ 84′
81′ Konstantin Rausch
Denis Kułakow
59′ Vladimir Rykov
Mikhail Merkulov
Toni Sunjić
Rafał Augustyniak
 16′ 70′ Artur Jusupow
Eric Cosmin Bicfalvi
39′ Charles Kaboré
Petrus Boumal Mayega46′
79′ João Natailton Ramos dos Santos
Andrey Egorychev70′
Sebastian Szymański
Othman El Kabir
Ramił Szejdajew
Roman Emelianow
 31′ Kirill Panchenko
Vladimir Iljin
Igor Leshchuk
Oleg Baklov
Roman Evgenjev
Nikita Chistyakov
81′ Grigori Morozov
Andrey Panyukov
79′ Miguel Filipe Nunes Cardoso
Paweł Pogriebniak84′
70′ Abdul Aziz Tetteh
Artem Yusupov

Arbiter wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Dynama Moskwa, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.