Liga rosyjska - 3. kolejka FNL: Tekstilshchik - FK Chayka Peschanokopskoye 1-1 (1-1)

12 sierpnia na Stadionie Tekstilshchik w Iwanowie odbyło się spotkanie 3. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Tekstilshchika i FK Chayka Peschanokopskoye. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

V. Aleynikov 21'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki FK Chayka Peschanokopskoye.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tekstilshchika w pierwszej minucie spotkania, gdy Maksim Sidorov zdobył pierwszą bramkę.

W 20. minucie sędzia pokazał kartkę Yuriemu Morozovowi, piłkarzowi gospodarzy.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Vasili Aleynikov.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vladimira Khozina z FK Chayka Peschanokopskoye, a w 42. minucie Sergeya Obivalina z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Tekstilshchika wyszła w zmienionym składzie, za Aleksandra Solodkova wszedł Adil Mukhametzyanov. W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Adilowi Mukhametzyanovowi z Tekstilshchika.

W 56. minucie w zespole Tekstilshchika doszło do zmiany. Ilya Moseychuk wszedł za Aleksandra Shlenkina. Między 60. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 79. minucie za Maksima Sidorova wszedł Evgeni Popov.

Trener FK Chayka Peschanokopskoye postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Maksima Palienko i na pole gry wprowadził napastnika Magomeda Mitrisheva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 88. minucie Aleksandr Khokhlachev został zmieniony przez Evgeniego Degtyareva, co miało wzmocnić drużynę FK Chayka Peschanokopskoye. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Evgeniego Popova na Valeriego Alshanskiego. W drugiej połowie nie padły gole.

Leo Goglichidze
20′ Yuri Morozov
Radik Khayrullov60′
42′ Sergey Obivalin
Vladimir Khozin35′
Evgeni Marichev
Maksim Vasiljev
 1′ 66′ 79′ Maksim Sidorov
Vasili Aleynikov  21′
46′ Aleksandr Solodkov
Konstantin Savichev
56′ Aleksandr Shlenkin
Vadim Lazarev
56′ 64′ Ilya Moseychuk
Denis Tumasyan
46′ 52′ Adil Mukhametzyanov
Evgeni Degtyarev88′
79′ 90′ Evgeni Popov
Nikita Glushkov
Dmitri Semashkin
Dmitri Kartashov
Aleksandr Ageev
Petr Volodkin
90′ Valeri Alshanskiy
Ilya Belous
Artem Barkhanov
Magomed Mitrishev79′
Damir Khusainov

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników Tekstilshchika. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół FK Chayka Peschanokopskoye w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.