Liga rosyjska - 3. kolejka FNL: Krylja Sowietow - SKA-Energia 2-0 (2-0)

W meczu 3. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Krylja Sowietow wygrała ze SKA-Energia 2-0 (2-0). Mecz na Samara Arena w Samarze obejrzało 3 217 widzów.

K. Suslov 34' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna SKA-Energia wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Krylja Sowietow zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu SKA-Energia była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krylja Sowietow w 20. minucie spotkania, gdy Anton Zinkovskiy strzelił pierwszego gola.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Iraklemu Kvekveskiriemu ze SKA-Energia. Była to 24. minuta pojedynku.

W 34. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik SKA-Energia Kirill Suslov. W 40. minucie Arman Kenesov został zmieniony przez Daniila Ivankova.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 55. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Krylja Sowietow: Egor Golenkov, Danil Prutsev, Mehdi Zeffane, Vladislav Sarveli, na ich miejsce weszli: Roman Ezhov, Yuri Gorshkov, Dmitrij Kombarow, Denis Yakuba. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vitalego Goruleva, Vladislava Nikiforova, Dmitriego Barkova zajęli: Andrey Batyutin, Vladislav Bragin, Aleksandr Maksimenko. W 62. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergeya Bozhina z Krylja Sowietow, a w 81. minucie Andreya Batyutina z drużyny przeciwnej.

W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Irakli Kvekveskiri osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 24. minucie. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Krylja Sowietow doszło do zmiany. Danila Smirnov wszedł za Antona Zinkovskiego. W doliczonej pierwszej minucie meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Romanowi Ezhovowi, piłkarzowi gospodarzy.

Igor Obukhov
62′ Sergey Bozhin
Kirill Bolshakov
Maksim Karpov
Magomed Elmurzaev
Vladimir Poluyakhtov
Roman Manuylov
71′ Mehdi Zeffane
Kirill Suslov 34′ (samob.)
Dmitri Kabutov
Vitali Gorulev55′
70′ Danil Prutsev
Arman Kenesov40′
Maksim Vityugov
Irakli Kvekveskiri24′ 83′
 20′ 85′ Anton Zinkovskiy
Vladislav Nikiforov55′
56′ Egor Golenkov
Dmitri Barkov77′
75′ Vladislav Sarveli
Aleksandr Maksimenko77′
56′ 90′ Roman Ezhov
Vladislav Bragin55′
70′ Yuri Gorshkov

71′ Dmitrij Kombarow

85′ Danila Smirnov

75′ Denis Yakuba

Zespół Krylja Sowietow zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Zawodnicy SKA-Energia obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna SKA-Energia dokonała czterech zmian.