Liga rosyjska - 3. kolejka FNL: FK Yenisey - FK Rotor 0-3 (0-1)

W starciu 3. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 20 lipca, zespół FK Yenisey przegrał z FK Rotor 0-3 (0-1). Mecz na Central'nyj Stadion w Krasnoyarsk obejrzało 4 487 widzów.

3. kolejka Rosja - FNL
2019-07-20 10:00 | Stadion: Central'nyj Stadion | Widzów: 4487 | Arbiter: L. Verulidze
V. Lobkarev 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań drużyna FK Yenisey wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 26. minucie Igor Kireev został zmieniony przez Konstantina Garbuza.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Olega Aleynika z FK Rotor, a w 32. minucie Olega Lanina z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Oleg Aleynik wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Rotor, strzelając gola w 38. minucie starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Rotor.

W 54. minucie Rostislav Vorobyev został zmieniony przez Valeriego Ganusa, a za Danyla Sagutkina wszedł na boisko Mikhail Komkov, co miało wzmocnić jedenastkę FK Yenisey. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kamila Mullina na Eduarda Bulię w 69. minucie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Yenisey: Konstantinowi Garbuzowi w 56. i Aleksandrowi Zotowowi w 67. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Rotor w 70. minucie spotkania, gdy Mukhammad Sultonov zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Od 75 minuty boisko opuścili zawodnicy FK Rotor: Igor Gorbunov, Mukhammad Sultonov, Artem Samsonov, Maksim Nenakhov, na ich miejsce weszli: Artiom Popow, Vladimir Lobkarev, Azim Fatullaev, Oleg Nikolaev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksandra Zotowa, Aleksandra Kharitonova zajęli: Pavel Rozhkov, Artem Delkin.

W 90. minucie arbiter ukarał kartką Konstantina Savicheva, piłkarza FK Yenisey.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wpakował piłkę do siatki rywali Vladimir Lobkarev.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Ivan Khomukha
54′ Danylo Sagutkin
Maksim Nenakhov90′
54′ Rostislav Vorobjev
Anton Piskunov
81′ Aleksandr Kharitonov
Oleg Aleynik  38′ 30′
26′ Igor Kireev
Igor Gorbunov75′
32′ Oleg Lanin
Artem Samsonov86′
90′ Konstantin Savichev
Mukhammad Sultonov  70′ (k.) 77′
67′ 75′ Aleksandr Zotow
Kamil Mullin69′
Pavel Dolgov
Anzor Sanaya
Mikhail Oparin
Yuri Nesterenko
54′ Valeri Ganus
Maksim Vasiljev
26′ 56′ Konstantin Garbuz
Azim Fatullaev86′
Arsen Khubulov
Vladimir Lobkarev77′  90′
54′ Mikhail Komkov
Roman Yanushkovskiy
75′ Pavel Rozhkov

81′ Artem Delkin

Artur Sarkisov

Zawodnicy FK Yenisey dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.