Liga rosyjska - 3. kolejka FNL: FK Dinamo Briańsk - FK Nizhny Novgorod 1-0 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 12 sierpnia, drużyna Dinama Briańsk wygrała z FK Olimpiyets 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Dinamo w Briańsku obejrzało 970 widzów.

3. kolejka Rosja - FNL
2020-08-12 17:00 | Stadion: Stadion Dinamo | Widzów: 970 | Arbiter: L. Verulidze
FK Dinamo Briańsk
FK Nizhny Novgorod
1
0
M. Votinov 50'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Aleksandrowi Sapecie z drużyny gości. Była to 44. minuta pojedynku.

W pierwszej minucie doliczonego czasu Valeri Sorokin zastąpił Artemiego Ukomskiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Sergeyowi Zuykovowi z FK Olimpiyets.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinama Briańsk w 50. minucie spotkania, gdy Maksim Votinov zdobył pierwszą bramkę. W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Andreyowi Lukanchenkovowi, zawodnikowi Dinama Briańsk.

W 63. minucie Igor Gorbunov został zmieniony przez Aleksandra Stavpetsa, co miało wzmocnić drużynę FK Olimpiyets. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladislava Drogunova na Dmitriego Pikatova. Trener FK Olimpiyets postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Mikhaila Gashchenkova i na pole gry wprowadził napastnika Saida Alieva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 71. minucie Artem Fedchuk został zmieniony przez Ivana Temnikova, a za Nikolaya Kalinskiego wszedł na boisko Albert Sharipov, co miało wzmocnić zespół FK Olimpiyets. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Baranova na Yuri Pershina.

Niedługo później trener Dinama Briańsk postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nikolaya Maraeva wszedł Aleksey Sapaev, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Dinama Briańsk utrzymać prowadzenie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Dinama Briańsk doszło do zmiany. Daniil Agureev wszedł za Dmitriego Pikatova.

Aleksey Shumskikh
55′ Andrey Lukanchenkov
Sergey Zuykov50′
45′ Valeri Sorokin
Mikhail Gashchenkov69′
Maksim Vasiljev
Igor Gorbunov63′
78′ Pavel Baranov
Nikolay Kalinskiy81′
Grigori Chirkin
Artiom Popow
64′ Vladislav Drogunov
Aleksandr Sapeta44′
83′ Nikolay Maraev
Artem Fedchuk71′
 50′ Maksim Votinov
Dmitri Michurenkov
Denis Vambolt
Oleg Smirnov
Danil Luppa
Kirill Malyarov
83′ Aleksey Sapaev
Mikhail Osinov
90′ Daniil Agureev
Albert Sharipov81′
Aleksandr Dzhumaev
Aleksandr Stavpets63′
64′ 90′ Dmitri Pikatov
Ivan Temnikov71′
Maksim Pikatov
Said Aliev69′
78′ Yuri Pershin
Timur Suleymanov
Aleksey Shebanov

Aleksandr Tsiberkin

45′ Artemi Ukomskiy

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FK Olimpiyets przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka FK Olimpiyets w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.