Liga rosyjska - 29. kolejka Premier League: Rubin Kazań - FK Rostów nad Donem 0-0

W starciu 29. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 16 lipca, drużyna Rubinu zremisowała z FK Rostów 0-0. Mecz na Kazan' Arena w Kaniu obejrzało 4 202 widzów.

29. kolejka Rosja - Premier League
2020-07-16 17:00 | Stadion: Kazan' Arena | Widzów: 4202 | Arbiter: V. Kazartsev
Rubin Kazań
FK Rostów nad Donem
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 mecze zespół Rubinu wygrał 13 razy i zanotował 11 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Od 18. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom FK Rostów.

Kibice Rubinu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Soltmurada Bakaeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Denis Makarov. W 52. minucie kartkę dostał Ilya Samoshnikov z drużyny gospodarzy.

W 61. minucie Paweł Mamajew zastąpił Arseniego Logashova. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Evgeni Markov, Dmitri Tarasov, Zuriko Davitashvili, a na ich miejsce weszli Ivan Ignatjev, Oliver Abildgaard, Darko Jevtić. W 66. minucie sędzia ukarał kartką Dmitriego Tarasova, zawodnika Rubinu.

Trener FK Rostów postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Khorena Bayramyana i na pole gry wprowadził napastnika Aleksandra Dolgova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 80. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Rubinu i jedną drużynie przeciwnej.

Sergey Pesjakov
81′ Pablo Renan dos Santos
Evgeni Chernov18′
52′ Ilya Samoshnikov
Maksim Osipenko
Carl Starfelt
Khoren Bayramyan38′ 77′
85′ Filip Uremović
Danil Glebov45′
64′ Oliver Abildgaard
Dennis Hadzikadunic
64′ Darko Jevtić
Aleksiej Jonow90′
Igor Konovalov
Paweł Mamajew61′
Khvicha Kvaratskhelia
Iwelin Popow23′
46′ Denis Makarov
Aleksandr Saplinov78′
64′ Ivan Ignatjev
Evgeni Cherkes
46′ Soltmurad Bakaev
Aleksandr Dolgov77′ 80′
64′ Zuriko Davitashvili
Danila Proshlyakov90′
Paweł Mogilewiec

Vyacheslav Podberezkin

64′ 66′ Dmitri Tarasov

64′ Evgeni Markov

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Rubinu, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.