Liga rosyjska - 29. kolejka Premier League: Rubin Kazań - FK Anżi Machaczkała 0-0

W starciu 29. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 20 maja, drużyna Rubinu zremisowała z Anżi 0-0. Mecz na Kazan' Arena w Kaniu obejrzało 5 405 widzów.

29. kolejka Rosja - Premier League
2019-05-20 18:00 | Stadion: Kazan' Arena | Widzów: 5405 | Arbiter: S. Karasev
Rubin Kazań
FK Anżi Machaczkała
0
0

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Anżi wygrała siedem razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Rubinu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Anżi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice Rubinu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Artura Sagitova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Khoren Bayramyan. W 68. minucie za Gamida Agalarova wszedł Andrés Ponce.

W 70. minucie Dmitriy Poloz został zmieniony przez Romana Akbasheva, co miało wzmocnić zespół Rubinu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikitę Chistyakova na Magomeda Elmurzaeva w 87. minucie oraz Ivana Ivanchenkę na Shakhbana Gaydarova w czwartej minucie doliczonego czasu meczu. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pavela Kaloshina z Anżi, a w czwartej minucie doliczonego czasu starcia Filipa Uremovicia z drużyny przeciwnej.

Nikita Chistyakov87′
90′ Filip Uremović
Pavel Kaloshin84′
Vitaliy Ustinov
Igor Udaly
62′ Khoren Bayramyan
Apti Akhjadov
70′ Dmitri Poloz
Ivan Ivanchenko90′
Egor Tushev
Maksim Bogatyrev
Rail Abdullin
Magomed Elmurzaev87′
70′ Roman Akbashev
Alikadi Saidov
Vladislav Panteleev
Shakhban Gaydarov90′
Reza Shekari Ghezel Ghaya
Adłan Kacajew
62′ Artur Sagitov
Ramazan Kerimov

Andrés Fabián Ponce Núñez68′

Jedenastka Rubinu miała 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Rubinu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.