Liga rosyjska - 29. kolejka Premier League: FK Ufa - Dynamo Moskwa 0-1 (0-0)

W spotkaniu 29. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 16 lipca, zespół Ufa przegrał z Dynamem Moskwa 0-1 (0-0). Mecz na Stadionie Neftyanik obejrzało 1 497 widzów.

29. kolejka Rosja - Premier League
2020-07-16 17:00 | Stadion: Stadion Neftyanik | Widzów: 1497 | Arbiter: P. Kukuyan
FK Ufa
Dynamo Moskwa
0
1
Joãozinho 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Dynama Moskwa wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna Dynama Moskwa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Ufa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Dynama Moskwa wyszedł w zmienionym składzie, za Dmitriego Skopintseva, Oscara Hiljemarka weszli Vladislav Karapuzov, Igor Shkolik. W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Danili Emeljanovowi, piłkarzowi gospodarzy.

Po chwili trener Dynama Moskwa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Clinton N'Jie, a murawę opuścił Kirill Panchenko. W 70. minucie za Nikolaya Komlichenkę wszedł Vyacheslav Grulev. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Pavelowi Alikinowi z Ufa.

Trener Ufa postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Oliviera Thilla i na pole gry wprowadził napastnika Andrésa Vombergara, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Jedynego gola z karnego strzelił Joãozinho dla drużyny Dynama Moskwa. Bramka padła w tej samej minucie. W 82. minucie w zespole Dynama Moskwa doszło do zmiany. Charles Kaboré wszedł za Sylvestera Emekę.

Anton Szunin
72′ Pavel Alikin
Dmitri Skopintsev46′
76′ Olivier Thill
Oscar Hiljemark46′
Igor Bezdenezhnykh
Roman Neustaedter
55′ Danila Emeljanov
João Natailton Ramos dos Santos  79′ (k.)
Vladislav Karapuzov46′
76′ Andrés Vombergar
Maximilian Philipp

Igor Shkolik46′

Anton Sosnin

Maksim Danilin

Clinton Mua N'Jie61′

Jedenastka Dynama Moskwa zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Dynama Moskwa żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Drużyna Ufa w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.