Liga rosyjska - 28. kolejka Premier League: Terek Grozny - Zenit Sankt Petersburg 1-1 (1-1)

11 lipca na Akhmat Arena w Groznach odbył się mecz 28. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Terek i Zenitu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 2 620 widzów.

S. Driussi 22'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 starć zespół Zenitu wygrał 13 razy i zanotował siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Oleg Iwanow. Przy strzeleniu gola pomagał Felipe Vizeu.

W 10. minucie żółtą kartkę obejrzał Emiliano Rigoni z zespołu gości.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Sebastián Driussi. Asystę zaliczył Douglas Santos.

W 34. minucie czerwoną kartkę obejrzał Emiliano Rigoni, tym samym drużyna gości musiała większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół Zenitu wyszedł w zmienionym składzie, za Aleksandra Jerokina wszedł Aleksey Sutormin. W 59. minucie za Denisa Głuszakowa wszedł Bernard Berisha.

W tej samej minucie w drużynie Terek doszło do zmiany. Vladimir Iljin wszedł za Felipe Vizeu. Po chwili trener Zenitu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Oleg Szatow, a murawę opuścił Daler Kuziajew. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Ismaelowi Silvie z Terek. Była to 87. minuta meczu.

Danila Prokhin
59′ Denis Głuszakow
Aleksander Jerokin46′
 6′ Oleg Iwanow
Daler Kuziajew66′
Evgeni Kharin
Leon Musaev
Anton Shvets
Magomed Ozdojew
87′ Ismael Silva Lima
Sebastián Driussi  22′ 66′
59′ Felipe dos Reis Pereira Vizeu do Carmo
Emanuel Mammana
59′ Bernard Berisha
Daniil Shamkin90′
59′ Vladimir Iljin
Malcom Filipe Silva de Oliveira66′
Ablay Mbengue

Magomed Mitrishev

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Zenitu otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Zenitu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.