Liga rosyjska - 28. kolejka Premier League: FK Yenisey Krasnoyarsk - FK Krasnodar 0-4 (0-2)

W pojedynku 28. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 11 maja, drużyna FK Yenisey przegrała wysoko z Krasnodarem 0-4 (0-2). Mecz na Central'nyj Stadion w Krasnoyarsk obejrzało 10 409 widzów.

28. kolejka Rosja - Premier League
2019-05-11 13:00 | Stadion: Central'nyj Stadion | Widzów: 10409 | Arbiter: A. Matyunin
M. Suleymanov 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Krasnodaru.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Aleksandr Zotow zastąpił Valeriego Kichina.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Krasnodaru w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie bramkę zdobył Viktor Claesson. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Jedenastka FK Yenisey ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Jurij Gazinski. Asystę przy golu zanotował Wamberto.

Na drugą połowę drużyna FK Yenisey wyszła w zmienionym składzie, za Mikhaila Komkova wszedł Arsen Khubulov. W 51. minucie kartką został ukarany Mauricio Pereyra, zawodnik gości.

Niedługo później trener Krasnodaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Ivan Ignatyev, a murawę opuścił Ari. Ivan Ignatyev spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to już jego siódmy gol w tegorocznych rozgrywkach. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Krasnodaru doszło do zmiany. Magomed-Shapi Suleymanov wszedł za Wambertę. W 75. minucie kartkę otrzymał Arsen Khubulov z FK Yenisey.

Trener FK Yenisey wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandra Kutjina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ali Gadzhibekov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krasnodaru w 78. minucie spotkania, gdy Ivan Ignatyev zdobył trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jurij Gazinski.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Krasnodaru doszło do zmiany. Kristoffer Olsson wszedł za Mauricia Pereyrę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie wynik ustalił Magomed-Shapi Suleymanov. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki pomógł Charles Kaboré.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Sergiej Pietrow
76′ Ali Gadzhibekov
Cristian Leonel Ramírez Zambrano
Dmitri Yatchenko
Urosz Spajić
46′ Mikhail Komkov
Mauricio Ernesto Pereyra Antonini51′ 79′
12′ Aleksandr Zotow
Jón Guðni Fjóluson
12′ Valeri Kichin
Dmitri Skopintsev
46′ 75′ Arsen Khubulov
Magomed-Shapi Suleymanov71′  87′
76′ Aleksandr Kutjin

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.