Liga rosyjska - 28. kolejka Premier League: FK Krasnodar - Ural Jekaterynburg 3-0 (1-0)

12 lipca na Stadionie FK Krasnodar odbył się pojedynek 28. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Krasnodaru i Uralu. Mecz zakończył się zwycięstwem Krasnodaru 3-0. Na stadionie stawiło się 2 977 widzów.

28. kolejka Rosja - Premier League
2020-07-12 19:30 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 2977 | Arbiter: K. Levnikov
R. Cabella 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Krasnodaru wygrał aż osiem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko pięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie sędzia pokazał kartkę Igorowi Kalininowi z Uralu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Krasnodaru w 13. minucie spotkania, gdy Marcus Berg zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Daniil Utkin.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Kaio Pantaleão, zawodnik gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Krasnodaru.

Na drugą połowę zespół Uralu wyszedł w zmienionym składzie, za Michała Kucharczyka wszedł Dmitri Efremov. W 54. minucie Othman El Kabir został zastąpiony przez Islamzhana Nasyrova.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Krasnodaru, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie wynik na 2-0 podwyższył Manuel Fernandes.

Trener Uralu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreya Panyukova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Eric Bicfalvi. Niedługo później trener Krasnodaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Magomed-Shapi Suleymanov, a murawę opuścił Manuel Fernandes. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Krasnodaru doszło do zmiany. Remy Cabella wszedł za Daniila Utkina.

W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Egora Sorokina z Krasnodaru, a w 81. minucie Nikolaya Zolotova z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krasnodaru w 82. minucie spotkania, gdy Remy Cabella zdobył z karnego trzecią bramkę. W 85. minucie boisko opuścili piłkarze Krasnodaru: Aleksandr Chernikov, Maksim Kutovoy, a na ich miejsce weszli Jurij Gazinski, Wanderson.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Igor Kalinin12′
77′ Egor Sorokin
Denis Kułakow66′
40′ Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Maciej Wilusz
85′ Jurij Gazinski
Rafał Augustyniak
85′ Wanderson Maciel Sousa Campos
Yuri Bavin
Kristoffer Olsson
Eric Cosmin Bicfalvi58′
 57′ 68′ Manuel Henrique Tavares Fernandes
Othman El Kabir54′
74′ Daniil Utkin
Michał Kucharczyk46′
 13′ Marcus Berg
Islamzhan Nasyrov54′
74′  82′ (k.) Remy Cabella
Dmitri Efremov46′
85′ Aleksandr Chernikov
Andrey Egorychev65′
Ilya Zhigulev
Roman Emelianow
85′ Maksim Kutovoy
Artem Fidler
Nikita Sergeev
Chingiz Magomadov
68′ Magomed-Shapi Suleymanov
Andrey Panyukov58′

Nikolay Zolotov66′ 81′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Krasnodaru, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Krasnodaru w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.