Liga rosyjska - 28. kolejka Premier League: FK Arsenal Tula - FK Tambov 2-1 (1-0)

W pojedynku 28. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 11 lipca, zespół FK Angusht wygrał z Tambovem 2-1 (1-0). Mecz na Stadionie Arsenal w Tule obejrzało 1 712 widzów.

28. kolejka Rosja - Premier League
2020-07-11 15:00 | Stadion: Stadion Arsenal | Widzów: 1712 | Arbiter: P. Kukuyan
M. Kostyukov 55'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Tambovu wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Georgiego Kostadinova z FK Angusht, a w 18. minucie Gurama Tetrashvilego z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze FK Angusht nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie z karnego bramkę zdobył Vladislav Panteleev.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Angusht.

Na drugą połowę jedenastka Tambovu wyszła w zmienionym składzie, za Gurama Tetrashvilego wszedł Pavel Karasev.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Mikhail Kostyukov. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Valeriu Ciuperca.

W 61. minucie Aleksandr Denisov został zmieniony przez Sergeya Tkacheva. Trener FK Angusht wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandra Lomovitskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Evans Kangwa. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. Między 68. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Tambovu: Khasan Mamtov, Adessoye Oyewole, Oleksandr Kaplienko, na ich miejsce weszli: Anton Kilin, Soslan Takazov, Evgeni Shlyakov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Georgiego Kostadinova, Igora Gorbatenki zajęli: Anri Khagush, Valeri Gromyko.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Vladislav Panteleev, zawodnik gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FK Angusht przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Evgeni Lutsenko dał prowadzenie swojej jedenastce. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Sergeya Tkacheva.

W następstwie utraty bramki trener Tambovu postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Mikhaila Kostyukova i na pole gry wprowadził napastnika Amura Kalmykova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej drugiej minucie spotkania w zespole FK Angusht doszło do zmiany. Artem Sokol wszedł za Vladislava Panteleeva. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Aleksandr Filin
61′ Aleksandr Denisov
Oleksandr Kaplienko81′
Aleksandr Dovbnya
Adessoye Oyewole81′
83′ Igor Gorbatenko
Aleksey Rybin
Kings Kangwa
Guram Tetrashvili18′ 46′
Daniil Khlusevich
Igor Yurganov
8′ 83′ Georgi Kostadinov
Mikhail Kostyukov  55′ 85′
 20′ (k.) 71′ 90′ Vladislav Panteleev
Valeriu Ciuperca
 84′ Evgeni Lutsenko
Khasan Mamtov68′
61′ Evans Kangwa
Vladimir Kabakhidze
83′ Anri Khagush
Pavel Karasev46′
90′ Artem Sokol
Anton Kilin68′
83′ Valeri Gromyko
Nikita Salamatov
Yuri Kovalev
Artem Fedchuk
61′ Aleksandr Lomovitskiy
Amur Kalmykov85′
61′ Sergey Tkachev

Guram Adzhoev

Lameck Banda

Jedenastka FK Angusht zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FK Angusht, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.