Liga rosyjska - 28. kolejka Premier League: FK Anżi Machaczkała - FK Arsenal Tula 0-1 (0-1)

W pojedynku 28. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 10 maja, jedenastka Anżi przegrała z FK Angusht 0-1 (0-1). Mecz na Anzhi-Arena w Kaspiysku obejrzało 2 530 widzów.

W  pojedynku 28. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 10 maja, jedenastka Anżi przegrała  z FK Angusht  0-1 (0-1). Mecz na Anzhi-Arena w Kaspiysku obejrzało 2 530 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół FK Angusht wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie Luka Dżordżević zastąpił Ognjena Ožegovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Angusht w 34. minucie spotkania, gdy Zelimkhan Bakaev strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Angusht.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter przyznał kartkę Pavelowi Kaloshinowi z Anżi. W 62. minucie w zespole FK Angusht doszło do zmiany. Reziuan Mirzov wszedł za Evansa Kangwę.

Trener Anżi postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Shakhbana Gaydarova i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Ivanchenkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 70. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Angusht i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Zespół FK Angusht był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starciu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FK Angusht wymienił dwóch zawodników.

19 maja drużyna FK Angusht zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie FK Krasnodar. Natomiast 20 maja Rubin Kazań będzie przeciwnikiem jedenastki Anżi w meczu, który odbędzie się w Kaniu.