Liga rosyjska - 28. kolejka Premier League: Dynamo Moskwa - Krylja Sowietow Samara 2-0 (2-0)

12 lipca na VTB Arena w Moskwie odbył się mecz 28. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Dynama Moskwa i Krylja Sowietow. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dynama Moskwa 2-0. Na stadionie zasiadło 2 358 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Szymańskiego występującego w Dynamie Moskwa.

N. Komlichenko 24'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 starcia drużyna Dynama Moskwa wygrała 21 razy i zanotowała 18 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynama Moskwa w 15. minucie spotkania, gdy Maximilian Philipp zdobył z karnego pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 23. minucie żółtą kartką został ukarany Maksim Karpov, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynama Moskwa w 24. minucie spotkania, gdy Nikolay Komlichenko strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Dynamo Moskwa: Dmitriemu Skopintsevowi w 32. i Nikolayowi Komlichence w 35. minucie.

W 37. minucie za Dmitriego Kabutova wszedł Dejan Radonjić. A kibice Dynama Moskwa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kirilla Panchenkę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Maximilian Philipp. W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dejana Radonjicia z Krylja Sowietow, a w 43. minucie Vladimira Rykova z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 56. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Dynama Moskwa: Nikolay Komlichenko, Dmitri Skopintsev, Sylvester Emeka, Grigori Morozov, na ich miejsce weszli: Sebastian Szymański, Zaurbek Pliev, Clinton N'Jie, Anton Sosnin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maksima Glushenkova, Antona Zinkovskiego, Paula Antona, Nikity Chicherina zajęli: Dmitri Molchanov, Danila Smirnov, Gennadi Kiselev, Safaa Hadi. Od 67. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Krylja Sowietow i jedną drużynie przeciwnej.

W doliczonej drugiej minucie starcia czerwoną kartkę obejrzał Zaurbek Pliev, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Minutę później żółtą kartkę dostał Gennadi Kiselev z Krylja Sowietow. W drugiej połowie nie padły bramki.

Evgeni Frolov
84′ Grigori Morozov
Nikita Chicherin69′
71′ Ivan Ordets
Maksim Karpov23′
43′ Vladimir Rykov
Vitali Lystsov67′
32′ 69′ Dmitri Skopintsev
Alexandru Gatcan
84′ Sylvester Emeka Igboun
Dmitri Kabutov37′
 24′ (k.) 35′ 68′ Nikolay Komlichenko
Dmitrij Kombarow90′
 15′ (k.) 38′ Maximilian Philipp
Denis Popovič
Igor Leshchuk
Siergiej Ryżykow
Roman Evgenjev
Safaa Hadi Abdullah Al-Furaiji69′
69′ 90′ Zaurbek Pliev
Dmitri Molchanov56′
84′ Anton Sosnin
Dejan Radonjić37′ 40′
68′ Sebastian Szymański

Maksim Danilin

Vyacheslav Grulev

84′ Clinton Mua N'Jie

38′ Kirill Panchenko

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej trzy.