Liga rosyjska - 27. kolejka Premier League: Zenit Sankt Petersburg - FK Soczi 2-1 (1-1)

W spotkaniu 27. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 8 lipca, drużyna Zenitu wygrała z Dinamem Sochi 2-1 (1-1). Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 6 280 widzów.

27. kolejka Rosja - Premier League
2020-07-08 17:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 6280 | Arbiter: E. Turbin
A. Zabolotny 5'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Zenitu wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Zenit: Artjomowi Dziubie w 2. i Leonowi Musaevowi w czwartej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinama Sochi w piątej minucie spotkania, gdy Anton Zabolotny strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Aleksander Kokorin.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Dinamo Sochi: Antonowi Zabolotnemu w 6. i Ibragimowi Tsallagovowi w 26. minucie.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Malcom. W zdobyciu bramki pomógł Artjom Dziuba.

W 42. minucie arbiter pokazał kartkę Dmitriemu Polozowi z Dinama Sochi. W pierwszej minucie doliczonego czasu Leon Musaev został zmieniony przez Douglasa Santos. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 65. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Vyacheslav Karavaev, Sardar Azmoun, a na ich miejsce weszli Igor Smolnikow, Sebastián Driussi. Chwilę później trener Dinama Sochi postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Dmitriego Poloza. Na boisko wszedł Andrey Bokovoy, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sardar Azmoun wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zenitu, zdobywając kolejną bramkę w 76. minucie meczu. To już czternaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Dinama Sochi doszło do zmiany. Aleksandr Karapetyan wszedł za Antona Zabolotnego. Po chwili trener Zenitu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Emiliano Rigoni, a murawę opuścił Malcom. W 88. minucie w zespole Zenitu doszło do zmiany. Aleksander Jerokin wszedł za Alekseya Sutormina.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Miha Mevlja
65′ Igor Smolnikow
Ivan Miladinović
Wílmar Enrique Barrios Terán
Elmir Nabiullin
4′ 45′ Leon Musaev
Kirill Zaika
88′ Aleksey Sutormin
Nikita Burmistrov
Jurij Żyrkow
Ibragim Tsallagov26′
 33′ 87′ Malcom Filipe Silva de Oliveira
Aleksander Kokorin
2′ Artjom Dziuba
Anton Zabolotny  5′ 6′ 80′
65′ Sebastián Driussi
Dmitri Poloz42′ 68′
Aleksandr Vasyutin
Nikołaj Zabołotny
45′ Douglas dos Santos Justino de Melo
Vadim Milyutin
65′ Vyacheslav Karavaev
Ivan Novoseltsev
Emanuel Mammana
Pavel Shakuro
Danila Prokhin
Andrey Bokovoy68′
88′ Aleksander Jerokin
Christian Noboa
65′  76′ Sardar Azmoun
Aleksandr Karapetyan80′
87′ Emiliano Ariel Rigoni

Daniil Shamkin

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Zenitu wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.