Liga rosyjska - 27. kolejka Premier League: Spartak Moskwa - Lokomotiw Moskwa 1-1 (1-1)

W spotkaniu 27. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 8 lipca, jedenastka Spartaka zremisowała z Lokomotiwem 1-1 (1-1). Mecz na Otkrytiye Arena w Moskwie obejrzało 3 754 widzów.

27. kolejka Rosja - Premier League
2020-07-08 19:30 | Stadion: Otkrytiye Arena | Widzów: 3754 | Arbiter: S. Lapochkin
Spartak Moskwa
Lokomotiw Moskwa
1
1
E. Ponce 38'
Aleksey Miranchuk 43'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 64 mecze zespół Spartaka wygrał 28 razy i zanotował 21 porażek oraz 15 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 27. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Spartaka w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ezequiel Ponce. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ayrton.

Piłkarze Lokomotiwu nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Aleksey Miranchuk. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter ukarał kartką Zelimkhana Bakaeva, piłkarza Spartaka. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Lokomotiwu wyszła w zmienionym składzie, za Daniila Kulikova wszedł Rifat Żemaletdinow. W 78. minucie Zelimkhan Bakaev zastąpił Aleksandra Soboleva.

W 88. minucie Anton Miranczuk został zmieniony przez Dmitriego Rybchinskiego, co miało wzmocnić zespół Lokomotiwu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolaya Rasskazova na Andrieja Jeszczenkę. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Georgi Dzhikiya z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta starcia. Trener Spartaka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Reziuana Mirzova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Ezequiel Ponce.

Murilo Cerqueira Paim
90′ Georgi Dzhikiya
Vedran Czorluka
Ilya Gaponov
Stanislav Magkeev27′
Pavel Maslov
Maciej Rybus3′
90′ Nikolay Rasskazov
Władisław Ignatjew
45′ 78′ Zelimkhan Bakaev
Anton Miranczuk88′
 38′ 13′ 90′ Ezequiel Ponce Martínez
Antonio Eder
Artem Rebrov
Nikita Medvedev
Ilya Golosov
Artur Cherny
90′ Andriej Jeszczenko
Maksim Mukhin
90′ Reziuan Mirzov
Dmitri Rybchinskiy88′
Konstantin Shiltsov
Nikolay Titkov
Guus Til
Roman Tugariew
78′ Aleksandr Sobolev
Mikhail Ageev

Timur Suleymanov

Rifat Żemaletdinow46′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Lokomotiwu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.