Liga rosyjska - 27. kolejka Premier League: Rubin Kazań - FK Krasnodar 1-0 (0-0)

W pojedynku 27. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 9 lipca, jedenastka Rubinu wygrała z Krasnodarem 1-0 (0-0). Mecz na Kazan' Arena w Kaniu obejrzało 2 485 widzów.

D. Makarov 51'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć drużyna Rubinu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Tonny Trindade z Krasnodaru. Była to 32. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rubinu w 51. minucie spotkania, gdy Denis Makarov zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Filip Uremović.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Olivera Abildgaarda z Rubinu, a w 59. minucie Magomeda-Shapiego Suleymanova z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Remy Cabella został zastąpiony przez Kristoffera Olssona. W tej samej minucie w drużynie Krasnodaru doszło do zmiany. Manuel Fernandes wszedł za Magomeda-Shapiego Suleymanova.

W 66. minucie kartką został ukarany Manuel Fernandes, zawodnik Krasnodaru. Chwilę później trener Rubinu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Denisa Makarova. Na boisko wszedł Soltmurad Bakaev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Rubinu doszło do zmiany. Evgeni Markov wszedł za Ivana Ignatjeva.

Trener Krasnodaru postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Daniila Utkina i na pole gry wprowadził napastnika Germana Onugkhę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 75. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rubinu: Darko Jevtić, Igor Konovalov, na ich miejsce weszli: Zuriko Davitashvili, Dmitri Tarasov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tonnego Trindadego, Cristiana Ramíreza zajęli: Ilya Vorotnikov, Nikita Sergeev. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej czwartej minucie meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Krasnodaru: Jurijowi Gazinskiemu i Kaiowi Pantaleão.

Egor Sorokin
57′ Oliver Abildgaard
Remy Cabella63′
83′ Darko Jevtić
Wanderson Maciel Sousa Campos
83′ Igor Konovalov
Kaio Fernando da Silva Pantaleão90′
Khvicha Kvaratskhelia
Jurij Gazinski90′
 51′ 69′ Denis Makarov
Tonny Emilio Trindade de Vilhena32′ 75′
Aleksandr Zuev
Daniil Utkin75′
74′ Ivan Ignatjev
Manuel Henrique Tavares Fernandes63′ 66′
69′ Soltmurad Bakaev
Maksim Kutovoy
83′ Zuriko Davitashvili
German Onugkha75′
Paweł Mogilewiec
Nikita Sergeev88′
83′ Dmitri Tarasov
Ilya Vorotnikov75′
74′ Evgeni Markov

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Krasnodaru w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.