Liga rosyjska - 27. kolejka Premier League: FK Rostów nad Donem - FK Ufa 1-2 (1-0)

W starciu 27. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 8 lipca, drużyna FK Rostów przegrała z Ufa 1-2 (1-0). Mecz na Rostov Arena w Rostowie nad Donem obejrzało 4 541 widzów.

V. Krotov 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka FK Rostów wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Rostów w 27. minucie spotkania, gdy Dennis Hadzikadunic strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Evgeni Chernov.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Iwelin Popow z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Rostów.

W 61. minucie kartkę dostał Jemal Tabidze, zawodnik Ufa. Chwilę później trener Ufa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Vyacheslav Krotov, a murawę opuścił Nikolay Giorgobiani. Vyacheslav Krotov spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie Gamid Agalarov został zastąpiony przez Andreya Kozlova. W 63. minucie w drużynie Ufa doszło do zmiany. Oston Urunov wszedł za Aleksandra Sukhova. W 67. minucie kartkę otrzymał Khoren Bayramyan z FK Rostów.

Trener FK Rostów wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Danila Glebova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Iwelin Popow. W tej samej minucie w zespole FK Rostów doszło do zmiany. Arseni Logashov wszedł za Khorena Bayramyana. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Daniil Fomin.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Ufa przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie wynik ustalił Vyacheslav Krotov. Asystę zaliczył Aleksey Nikitin.

Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Danil Krugovoy
76′ Baktiyor Zainutdinov
Aleksey Nikitin
Aleksiej Jonow
Aleksandr Sukhov63′
86′ Mathias Antonsen Normann
Jemal Tabidze61′
67′ 67′ Khoren Bayramyan
Azer Aliev85′
 27′ Dennis Hadzikadunic
Daniil Fomin  68′ (k.)
Paweł Mamajew
Artem Golubev
45′ 67′ Iwelin Popow
Gamid Agalarov62′
83′ Eldor Shomurodov
Nikolay Giorgobiani62′
Egor Baburin
Yuri Shafinskiy
Maksim Rudakov
Bojan Jokić
67′ 90′ Arseni Logashov
Denis Terentjev
Evgeni Cherkes
Igor Bezdenezhnykh
67′ 83′ Danil Glebov
Danila Emeljanov
76′ Aleksandr Saplinov
Kirill Folmer
Aleksandr Dolgov
Oston Urunov63′
83′ 89′ Danila Proshlyakov
Lovro Bizjak

Andrey Kozlov62′

Vyacheslav Krotov62′  75′

Arbiter pokazał sześć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Ufa przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Ufa w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.