Liga rosyjska - 27. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - Dynamo Moskwa 2-2 (1-2)

5 maja na VEB Arena w Moskwie odbył się pojedynek 27. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami CSKA i Dynama Moskwa. Mecz zakończył się remisem 2-2. Starcie obejrzało 24 482 widzów.

K. Panchenko 43'

Już w pierwszych minutach zespół CSKA próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze CSKA otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Jaka Bijol. Sytuację bramkową stworzył Ivan Oblyakov.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Miguel Cardoso z Dynama Moskwa. Była to 32. minuta spotkania.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 35. minucie bramkę wyrównującą zdobył Miguel Cardoso. Asystę przy golu zanotował Aleksiej Kozłow.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Dynama Moskwa przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie Kirill Panchenko dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Joãozinho.

Trener CSKA postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił obrońcę Georgiego Szczennikowa i na pole gry wprowadził napastnika Abla Hernandeza, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 65. minucie kartkę dostał Hördur Björgvin z drużyny gospodarzy.

W 71. minucie za Evgeniego Lutsenkę wszedł Samba Sow. Niedługo później trener Dynama Moskwa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Evgeni Markov, a murawę opuścił Kirill Panchenko.

Zawodnicy CSKA w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Takuma Nishimura. Bramka padła po podaniu Ivana Oblyakova.

W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rodriga Becão z CSKA, a w 89. minucie Romana Evgenyeva z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Anton Szunin
65′ Hördur Björgvin Magnússon
Roman Evgenjev89′
Mário Figueira Fernandes
Aleksiej Kozłow
84′ Kirił Nababkin
Grigori Morozov
88′ Rodrigo Nascimiento Franca
Toni Sunjić
64′ Georgi Szczennikow
Artur Jusupow
 28′ Jaka Bijol
Miguel Filipe Nunes Cardoso  35′ 32′
79′ Kristijan Bistrović
Vladimir Rykov
84′ Dmitri Efremov
Vyacheslav Grulev
64′ Abel Hernandez
Evgeni Markov85′
Lassana N'Diaye

79′  85′ Takuma Nishimura

Vitali Zhironkin

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Dynama Moskwa w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.