Liga rosyjska - 26. kolejka Premier League: FK Krasnodar - CSKA Moskwa 2-0 (1-0)

28 kwietnia na Stadionie FK Krasnodar odbył się mecz 26. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Krasnodaru i CSKA. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Krasnodaru 2-0. Na stadionie zasiadło 33 517 widzów.

26. kolejka Rosja - Premier League
2019-04-28 18:00 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 33517 | Arbiter: S. Ivanov
FK Krasnodar
CSKA Moskwa
2
0
D. Utkin 7'
D. Stotskiy 55'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Daniil Utkin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Krasnodaru , strzelając gola w siódmej minucie spotkania. Asystę przy bramce zanotował Ivan Ignatyev.

Od 25. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Krasnodaru i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Krasnodaru.

Drugą połowę zespół CSKA rozpoczął w zmienionym składzie, za Igora Diveeva wszedł Georgi Szczennikow.

Drużyna CSKA ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Dmitriy Stotskiy. Bramka padła po podaniu Wamberty.

Trener Krasnodaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Magomeda-Shapiego Suleymanova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Daniil Utkin. Chwilę później trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Abel Hernandez, a murawę opuścił Kirił Nababkin. W 71. minucie Wamberto został zmieniony przez Cristiana Ramíreza.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie CSKA doszło do zmiany. Jaka Bijol wszedł za Georgiego Szczennikowa. W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nikola Vlašić osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w drugiej minucie doliczonego czasu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Kirił Nababkin59′
 7′ 56′ Daniil Utkin
Rodrigo Nascimiento Franca
Viktor Claesson
Wiktor Wasin
41′ Charles Kaboré
Nikola Vlašić45′ 88′
44′ Mauricio Ernesto Pereyra Antonini
Arnór Sigurdsson
 55′ Dmitri Stotskiy
Ilzat Akhmetov
71′ Wanderson Maciel Sousa Campos
Ivan Oblyakov25′
34′ Ivan Ignatjev
Hördur Björgvin Magnússon
71′ Cristian Leonel Ramírez Zambrano
Nikita Czernow
Dmitri Skopintsev
Georgi Szczennikow46′ 75′
Aleksandr Chernikov
Jaka Bijol75′
56′ Magomed-Shapi Suleymanov
Kristijan Bistrović

Dmitri Efremov

Abel Hernandez59′

Lassana N'Diaye

Takuma Nishimura

Zespół CSKA miał 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast zespół CSKA w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.