Liga rosyjska - 26. kolejka Premier League: Dynamo Moskwa - Terek Grozny 0-0

W pojedynku 26. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 27 kwietnia, zespół Dynama Moskwa zremisował z Terekiem 0-0. Mecz na Arena Khimki w Khimki obejrzało 4 712 widzów.

26. kolejka Rosja - Premier League
2019-04-27 18:00 | Stadion: Arena Khimki | Widzów: 4712 | Arbiter: V. Moskalev
Dynamo Moskwa
Terek Grozny
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań jedenastka Tereku wygrała siedem razy i zanotowała tyle samo porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Abdul Tetteh z Dynama Moskwa. Była to 12. minuta spotkania.

Między 54. a 59. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Dynama Moskwa. W 59. minucie Evgeni Markov został zastąpiony przez Kirilla Panchenkę.

Chwilę później trener Dynama Moskwa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Vyacheslav Grulev, a murawę opuścił Joãozinho. W 77. minucie w jedenastce Dynama Moskwa doszło do zmiany. Fiodor Czernych wszedł za Evgeniego Lutsenkę. Chwilę później trener Tereku postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Bekima Balaja. Na boisko wszedł Ablay Mbengue, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Zoran Nižić z drużyny gości.

Andriej Siemionow
54′ Artur Jusupow
Rizvan Utsiev
Miguel Filipe Nunes Cardoso
Oleg Iwanow
62′ João Natailton Ramos dos Santos
Ravanelli Ferreira dos Santos85′
12′ Abdul Aziz Tetteh
Ismael Silva Lima
59′ 77′ Evgeni Lutsenko
Damian Szymański
56′ 59′ Evgeni Markov
Bernard Berisha
77′ Fiodor Czernych
Khalid Kadyrov
Vladimir Moskvichev
Odise Roshi85′
62′ Vyacheslav Grulev
Lechi Sadulaev
59′ Kirill Panchenko
Ablaye Vieux Mbengue80′

Magomed Mitrishev

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia wręczył cztery żółte kartki piłkarzom Dynama Moskwa, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.