Liga rosyjska - 26. kolejka Premier League: Dynamo Moskwa - FK Arsenal Tula 0-1 (0-1)

W pojedynku 26. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 4 lipca, drużyna Dynama Moskwa przegrała z FK Angusht 0-1 (0-1). Mecz na VTB Arena w Moskwie obejrzało 2 254 widzów.

E. Lutsenko 17'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Dynama Moskwa wygrała dwa razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Angusht w 17. minucie spotkania, gdy Evgeni Lutsenko zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Daniil Lesovoy.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Angusht: Kiryłowi Kombarowowi w 20. i Víctorowi Álvarezowi w 28. minucie. W 35. minucie czerwoną kartkę obejrzał Kirył Kombarow, tym samym drużyna gości musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Georgiego Kostadinova z FK Angusht, a w 38. minucie Artura Jusupowa z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Angusht.

Na drugą połowę drużyna Dynama Moskwa wyszła w zmienionym składzie, za Grigoriego Morozova wszedł Anton Sosnin. Także w drużynie FK Angusht w czasie przerwy zaszły zmiany, za Aleksandra Denisova wszedł Aleksandr Dovbnya. Kibice Dynama Moskwa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Oscara Hiljemarka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Artur Jusupow.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy żółtą kartkę dostał Sylvester Igboun, zawodnik gospodarzy. W 61. minucie w zespole Dynama Moskwa doszło do zmiany. Konstantin Rausch wszedł za Joãozinha. W 65. minucie Roman Neustaedter został zastąpiony przez Kirilla Panchenkę.

Po chwili trener FK Angusht postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Sergeya Tkacheva. Na boisko wszedł Vladislav Panteleev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom FK Angusht. W drugiej połowie nie padły gole.

Egor Shamov90′
46′ Grigori Morozov
Víctor Guillermo Álvarez Delgado28′
Ivan Ordets
Maksim Belyaev
Vladimir Rykov
Aleksandr Denisov46′
78′ Dmitri Skopintsev
Kirył Kombarow20′ 35′
38′ 46′ Artur Jusupow
Igor Gorbatenko
65′ Roman Neustaedter
Georgi Kostadinov36′
Maximilian Philipp
Daniil Lesovoy81′ 84′
61′ João Natailton Ramos dos Santos
Aleksandr Lomovitskiy83′
50′ Sylvester Emeka Igboun
Aleksandr Dovbnya46′
61′ Konstantin Rausch
Anri Khagush
Vyacheslav Grulev
Maksim Waładźko
46′ Oscar Hiljemark
Evans Kangwa
78′ Vladislav Karapuzov
Kings Kangwa
Igor Shkolik
Daniil Khlusevich83′ 84′
46′ Anton Sosnin
Yuri Kovalev84′
Maksim Danilin
Vladislav Panteleev73′
65′ Kirill Panchenko
Lameck Banda

Roman Minaev73′ 90′

Drużyna Dynama Moskwa miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom FK Angusht w pierwszej połowie, a w drugiej cztery żółte. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.