Liga rosyjska - 25. kolejka Premier League: Zenit Sankt Petersburg - Dynamo Moskwa 2-0 (0-0)

W spotkaniu 25. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 24 kwietnia, jedenastka Zenitu wygrała z Dynamem Moskwa 2-0 (0-0). Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 42 406 widzów.

25. kolejka Rosja - Premier League
2019-04-24 20:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 42406 | Arbiter: S. Ivanov
Zenit Sankt Petersburg
Dynamo Moskwa
2
0
A. Dziuba 60'
S. Azmoun 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół Zenitu wygrał aż 17 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko siedem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Dynamo Moskwa: Kirillowi Panchence w 6. i Sambie Sow w 20. minucie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Wílmarowi Barriosowi z Zenitu. Była to 52. minuta starcia. W 59. minucie Sebastián Driussi został zastąpiony przez Olega Szatowa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu w 60. minucie spotkania, gdy Artjom Dziuba zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jurij Żyrkow.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Zenitu, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Sardar Azmoun. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Artjom Dziuba.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Dynama Moskwa doszło do zmiany. Joãozinho wszedł za Artura Jusupowa. W tej samej minucie trener Dynama Moskwa postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Evgeni Markov, a murawę opuścił Fiodor Czernych. A trener Zenitu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Hernaniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sardar Azmoun.

W 82. minucie Kirill Panchenko został zmieniony przez Evgeniego Lutsenkę, co miało wzmocnić jedenastkę Dynama Moskwa. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emiliana Rigoniego na Leona Musaeva. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Aleksiej Kozłow
52′ Wílmar Enrique Barrios Terán
Grigori Morozov
Magomed Ozdojew
Toni Sunjić
90′ Emiliano Ariel Rigoni
Fiodor Czernych70′
Jurij Żyrkow
Samba Sow20′
 66′ 76′ Sardar Azmoun
Vladimir Moskvichev
 60′ Artjom Dziuba
Artur Jusupow70′
59′ Sebastián Driussi
Vyacheslav Grulev
76′ Hernani Azevedo Júnior
Evgeni Lutsenko82′
Robert Mak
Evgeni Markov70′
90′ Leon Musaev

Christian Noboa

59′ Oleg Szatow

Anton Zabolotny

Zespół Zenitu był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Dynama Moskwa pokazał dwie.