Liga rosyjska - 25. kolejka Premier League: Rubin Kazań - FK Ufa 1-1 (0-1)

W starciu 25. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 24 kwietnia, jedenastka Rubinu zremisowała z Ufa 1-1 (0-1). Mecz na Kazan' Arena w Kaniu obejrzało 5 866 widzów.

D. Krugovoy 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Rubinu wygrał aż trzy razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pawła Mogilewca z Rubinu, a w 21. minucie Cătălina Carpa z drużyny przeciwnej.

W 33. minucie w drużynie Rubinu doszło do zmiany. Artur Sagitov wszedł za Aleksandra Bucharowa. W 35. minucie sędzia pokazał kartkę Egorowi Sorokinowi, piłkarzowi gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Ufa nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu Danil Krugovoi dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola pomagał Cătălin Carp.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Ufa.

W 67. minucie za Ondřeja Vaněka wszedł Olivier Thill. Chwilę później trener Rubinu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Pawła Mogilewca. Na boisko wszedł Roman Akbashev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie trener Ufa postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Lovro Bizjak, a murawę opuścił Andrés Vombergar.

Piłkarze Rubinu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Egor Sorokin. Asystę przy bramce zaliczył Dmitriy Poloz.

W 83. minucie w drużynie Rubinu doszło do zmiany. Jewgienij Baszkirow wszedł za Vyacheslava Podberezkina. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Romanowi Akbashevowi z zespołu gospodarzy. Była to 84. minuta meczu. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Pavel Alikin
 71′ 35′ Egor Sorokin
Cătălin Carp21′
4′ 69′ Paweł Mogilewiec
Ivan Paurević
83′ Vyacheslav Podberezkin
Ondřej Vaněk67′
33′ Aleksandr Bucharow
Igor Bezdenezhnykh
69′ 84′ Roman Akbashev
Olivier Thill67′
83′ Jewgienij Baszkirow
Azamat Zaseev
Vladislav Panteleev
Lovro Bizjak69′
Reza Shekari Ghezel Ghaya
Vyacheslav Krotov
33′ Artur Sagitov

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Ufa w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.